О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 29 ноября 2023 года № 9/1
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 22/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы" (официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан № 176657) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 566 816 тысяч тенге:
налоговые поступления – 981 863 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 92 311,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 895,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 466 746 тысяч тенге;
2) затраты – 4 583 765,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 853 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 422 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 55 802,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 55 802,9 тысяч тенге:
поступление займов – 67 275 тысяч тенге;
погашение займов – 28 422 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 949,9 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 қарашадағы № 9/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/1 шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде № 176657 ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 566 816 мың теңге:
салықтық түсімдер – 981 863 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 311,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 895,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 466 746 мың теңге;
2) шығындар – 4 583 765,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 853 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 422 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 55 802,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 55 802,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 67 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 949,9 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 0 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 29 ноября 2023 года № 9/1
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

"12. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2023 жылғы 29 қарашадағы № 9/1
шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

7 051,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 952
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
942
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
200 493
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
57 192,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 624,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 231
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625
021
Капитальные расходы государственного органа
293,2
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
17 904,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
469 524,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
469 524,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14 915,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
23 941,2
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
163 200
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
44 759,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
222 708,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
503 945,8
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
503 945,8
009
Поддержка культурно-досуговой работы
122 424,7
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 000
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 935,7
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15 479
007
Функционирование районных (городских) библиотек
71 339
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
644,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта

7 051,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 952
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
942
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
200 493
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
57 192,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 624,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 231
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
293,2
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
17 904,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
469 524,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
469 524,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
14 915,2
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
23 941,2
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
163 200
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
44 759,8
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
222 708,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
503 945,8
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
503 945,8
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
122 424,7
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 000
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 935,7
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15 479
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
71 339
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
644,1
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер