Об утверждении бюджета Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 112/9
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 80404,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10677,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1389 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68338 тысяч тенге;
2) затраты – 80675,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 270,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 270,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 270,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 20.09.2024 № 211/16 (вводится в действие с 01.01.2024); от 08.11.2024 № 226/18 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что доходы бюджета Большеизюмовского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 112/9 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80404,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10677,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1389 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68338 мың теңге;
2) шығындар – 80675,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 270,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 270,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 270,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 20.09.2024 № 211/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 226/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Большеизюм ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.

3. Установить, что доходы бюджета Большеизюмовского сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета на 2024 год в сумме 27600 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2024 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 20.09.2024 № 211/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 12 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 44189 тысячи тенге.
7. Учесть в бюджете Большеизюмовского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 2637 тысячи тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2023 года № 112/9
Бюджет Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 год

3. Большеизюм ауылдық округінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттен 2024 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 27600 мың теңге сомасында белгіленсін.
4-1. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2024 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 20.09.2024 № 211/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 12 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен 44189 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
7. 2024 жылға арналған Большеизюм ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 2637 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының төрағасы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 112/9 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті