О внесении изменений и дополнения в решение Маслихата города Атырау от 23 декабря 2022 года № 211 "О бюджете города на 2023-2025 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 17 августа 2023 года № 48
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 23 декабря 2022 года № 211 "О бюджете города на 2023-2025 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 398 984 462 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 330 444 649 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 014 658 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 627 364 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 897 791 тысяч тенге;
2) затраты – 405 338 998 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 919 677 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80 323 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 274 213 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 274 213 тысяч тенге:
поступление займов – 14 165 488 тысяч тенге;
погашение займов – 6 912 605 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 021 330 тысяч тенге.
Дополнить пунктам 14 следующего содержания:
"14. Произведенные кассовые расходы по специфике 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 011 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" в сумме 23 134 000 тенге перенести на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 015 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

Атырау қаласы Мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 211 "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 17 тамыздағы № 48 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 211 "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 398 984 462 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 330 444 649 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 014 658 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 627 364 мың теңге;
трансферттер түсімі – 54 897 791 мың теңге;
2) шығындар – 405 338 998 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 919 677 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 323 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 274 213 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 274 213 мың теңге;
қарыздар түсімі – 14 165 488 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 912 605 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 021 330 мың теңге.
Келесі мазмұндағы 14 тармақпен толықтырылсын;
"14. 07 1 467 004 011 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 23 134 000 теңге кассалық шығындары 07 1 467 004 015 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының тиісінше 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" рекшелігіне жылжытылсын".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

8 917
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 262 672
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 732
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
87 736
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 558
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
114 540
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
678 246
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 015 593
004
Программа занятости
662 191
007
Оказание жилищной помощи
3 148
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 353
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
451 877
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
89 085
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 596
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
574 712
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 631
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
904 815
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
577 253
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91 693
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 385
021
Капитальные расходы государственного органа
146 126
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
315 172
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

8 917
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 262 672
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 732
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
87 736
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 558
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
114 540
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
678 246
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 015 593
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
662 191
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 148
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 353
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
451 877
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
89 085
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 596
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
574 712
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
85 631
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
904 815
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
577 253
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 693
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 385
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
146 126
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
315 172
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары