О внесении изменений в решение районного маслихата от 15 декабря 2022 года № 181-VІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2023-2025 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 22 августа 2023 года № 36-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2023-2025 годы" от 15 декабря 2022 года № 181-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176599) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 291 689 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 33 445 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 258 244 тысяч тенге.
2) затраты - 299 285 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 7 596 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 7 596 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 596 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 197 481 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 7 058 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 81 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 190 342 тысяч тенге.
2) затраты – 198 809 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 328 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 328 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;

Исатай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 181-VII "2023–2025 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 36-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2023 - 2025 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 181-VII (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176599 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 291 689 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 33 445 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 258 244 мың теңге.
2) шығындар – 299 285 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -7 596 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 596 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 7 596 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 197 481 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 058 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 81 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 190 342 мың теңге.
2) шығындар – 198 809 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 328 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 328 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 328 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 209 916 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 8 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 201 507 тысяч тенге.
2) затраты – 210 553 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 637 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 637 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 637 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Тущыкудукского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 233 803 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 16 802 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 217 001 тысяч тенге.
2) затраты – 238 330 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 527 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 4 527 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 527 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Нарынского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 94 029 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 908 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 91 121 тысяч тенге.
2) затраты – 95 314 тысяч тенге.

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 328 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209 916 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 8 159 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 250 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 201 507 мың теңге.
2) шығындар – 210 553 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -637 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 637 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 637 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. Тұщықұдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 233 803 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 16 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 217 001 мың теңге.
2) шығындар – 238 330 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 527 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 527 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 4 527 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Нарын ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 94 029 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 908 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 91 121 мың теңге.
2) шығындар – 95 314 мың теңге.

"9. Предусмотреть на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 841 229 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 200 184 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 120 933 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 140 255 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 148 964 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 114 311 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 59 876 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 56 706 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2023 жылға 841 229 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 200 184 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 120 933 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 140 255 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 148 964 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 114 311 мың теңге
Зинеден ауылдық округі 59 876 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 56 706 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.