Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2023 года № 68-VIII
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2023-2025 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 323 651 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49 644 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 118 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 273 889 тысяч тенге.
2) затраты – 323 651 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 558 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 137 553 тысяч тенге.
2) затраты – 146 558 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 323 651 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49 644 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 273 889 мың теңге.
2) шығындар – 323 651 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
2. Жанбай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146 558 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 137 553 мың теңге.
2) шығындар – 146 558 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
3. Қамысқала ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 122 615 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 841 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 156 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 119 618 тысяч тенге.
2) затраты – 122 615 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 130 432 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 835 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 127 597 тысяч тенге.
2) затраты – 130 432 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
8. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 370 164 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 42 579 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 70 377 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 62 788 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 70 415 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 52 138 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 35 406 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 36 461 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2024 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 787 808 тысяч тенге, в том числе:

6. Исатай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 122 615 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 156 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 119 618 мың теңге.
2) шығындар – 122 615 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
7. Зинеден ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 130 432 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 835 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 127 597 мың теңге.
2) шығындар – 130 432 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2024 жылға 370 164 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 42 579 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 70 377 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 62 788 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 70 415 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 52 138 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 35 406 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 36 461 мың теңге көзделсін.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 787 808 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Аккистауский сельский округ 231 310 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 67 176 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 133 699 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 109 532 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 67 480 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 92 191 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 86 420 тысяч тенге.
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайрллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

Аққыстау ауылдық округі 231 310 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 67 176 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 133 699 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 109 532 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 67 480 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 92 191 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 86 420 мың теңге көзделсін.
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.