Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2023 года № 68-VIII
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2023-2025 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 358 616 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49 644 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 118 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 308 854 тысяч тенге.
2) затраты – 364 813 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 197 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 6 197 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 6 197 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 01.10.2024 № 118-VIII (вводится в действие c 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 175 604 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 166 599 тысяч тенге.
2) затраты – 177 374 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 770 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 1 770 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 770 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 358 616 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49 644 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 308 854 мың теңге.
2) шығындар – 364 813 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 197 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 197 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 6 197 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 01.10.2024 № 118-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жанбай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 175 604 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 166 599 мың теңге.
2) шығындар – 177 374 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 770 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 770 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 770 мың теңге.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 051 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 051 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 01.10.2024 № 118-VIII (вводится в действие c 01.01.2024).
8. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 370 164 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 42 579 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 70 377 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 62 788 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 70 415 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 52 138 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 35 406 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 36 461 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2024 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 330 949 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 266 275 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 80 581 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 101 880 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 122 544 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 96 222 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 221 198 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 051 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2 051 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 01.10.2024 № 118-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2024 жылға 370 164 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 42 579 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 70 377 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 62 788 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 70 415 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 52 138 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 35 406 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 36 461 мың теңге көзделсін.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 1 130 949 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 266 275 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 80 581 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 101 880 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 122 544 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 96 222 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 221 198 мың теңге;

Камыскалинский сельский округ 242 249 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 01.10.2024 № 118-VIII (вводится в действие c 01.01.2024).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайрллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 26
декабря 2023 года № 68-VIII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2024 год

Қамысқала ауылдық округі 242 249 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 01.10.2024 № 118-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.
11. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 68-VIII
шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті