Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2023 года № 68-VIII.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2023-2025 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 353 092 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49 644 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 118 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 303 330 тысяч тенге.
2) затраты – 359 289 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 197 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 6 197 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 6 197 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.04.2024 № 84-VIII (вводится в действие c 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 259 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 250 509 тысяч тенге.
2) затраты – 261 284 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 770 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 1 770 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 770 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 353 092 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49 644 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 303 330 мың теңге.
2) шығындар – 359 289 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 197 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 197 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 6 197 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.04.2024 № 84-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Жанбай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 259 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 250 509 мың теңге.
2) шығындар – 261 284 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 770 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 770 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 770 мың теңге.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 051 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 051 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.04.2024 № 84-VIII (вводится в действие c 01.01.2024).
8. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 370 164 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 42 579 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 70 377 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 62 788 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 70 415 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 52 138 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 35 406 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 36 461 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2024 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 310 458 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 260 751 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 180 132 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 226 500 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 275 636 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 90 316 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 150 774 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 051 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2 051 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.04.2024 № 84-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2024 жылға 370 164 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 42 579 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 70 377 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 62 788 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 70 415 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 52 138 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 35 406 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 36 461 мың теңге көзделсін.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 1 310 458 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 260 751 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 180 132 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 226 500 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 275 636 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 90 316 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 150 774 мың теңге.

Нарынский сельский округ 126 349 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.04.2024 № 84-VIII (вводится в действие c 01.01.2024).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайрллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

Нарын ауылдық округі 126 349 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық маслихатының 17.04.2024 № 84-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 26
декабря 2023 года № 68-VIII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17.04.2024 № 84-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

11. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 68-VIII
шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 17.04.2024 № 84-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер