О внесении изменений в решение районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 211-VІІ "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2023 года № 82-VIII
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 211-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177442) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 863 539 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 251 234 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 54 347 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 394 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 552 564 тысяч тенге;
2) затраты – 12 036 966 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 860 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 890 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 197 287 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 197 287 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51 750 тысяч тенге;
погашение займов – 27 890 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 173 427 тысяч тенге."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
5 700 тысяч тенге на озеленение населенных пунктов по предвыборной программме партии "Amanat";
423 678 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
170 995 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
96 057 тысяч тенге на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов."
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2023 год в сумме 61 865 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты развития из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:

Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 211-VІІ "2023-2025 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 82-VIII шешімі
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 211-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177442 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 863 539 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 251 234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 347 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 394 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 552 564 мың теңге;
2) шығындар – 12 036 966 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 23 860 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 890 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 197 287 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 197 287 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 890 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 173 427 мың теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді көгалдандыруға 5 700 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 423 678 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 170 995 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және тазалық жұмыстарына 96 057 мың теңге."
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 61 865 мың теңге сомасында бекітілсін."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:

1 000 000 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
1 530 536 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"."
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
103 687 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
5 700 тысяч тенге на озеленение населенных пунктов по предвыборной программме партии "Amanat";
178 299 тысяч тенге на установку ограждения на полигонах твердых бытовых отходов, на приобретение и установку ангара по сортировке мусора;
96 078 тысяч тенге на текущее расходы учреждений социальной защиты;
284 439 тысяч тенге на материально-техническое оснащение государственных органов и капитальный ремонт зданий;
249 719 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
423 989 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
96 057 тысяч тенге на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
193 000 тысяч тенге на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
610 892 тысяч тенге на приобретение спецтехники;
5 000 тысяч тенге на проведение агитационных работ по экологическому просвещению населения;
99 403 тысяч тенге на приобретение палаток для размещения беженцов и релокантов и для эвакуации населения в случае возникновения чрезвычайных ситуаций;
1 992 тысяч тенге на повышение квалификации новых избранных депутатов районного маслихата."
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
500 000 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
225 00 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
564 691 тысяч тенге на развитие объектов спорта;
1 000 тысяч тенге на развитие системы освещения населенных пунктов;
190 571 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов;
705 560 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
6 000 тысяч тенге на развитие коммунального хозяйства;
100 000 тысяч тенге на развитие теплоэнергетической системы;
27 000 тысяч тенге на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
7 500 тысяч тенге на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

көлік инфрақұрылымын дамытуға 1 000 000 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 1 530 536 мың теңге."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 103 687 мың теңге;
"AMANAT" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді көгалдандыруға 5 700 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтар полигондарына қоршау орнатуға, қоқысты сұрыптау бойынша ангар сатып алу және орнатуға 178 299 мың теңге;
Әлеуметтік қорғау мекемелерінің ағымдағы шығындарына 96 079 мың теңге;
мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру және ғимараттарды күрделі жөндеуге 284 439 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 249 719 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 423 989 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және тазалық жұмыстарына 96 057 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 193 000 мың теңге;
арнайы техникалар сатып алуға 610 892 мың теңге;
елді мекендерде халықтың экологиялық ағарту насихаттау жұмыстарын жүргізуге 5 000 мың теңге;
босқындар мен релоканттарды орналастыру және төтенше жағдайлар орын алғанда тұрғындарды эвакуациялау үшін шатырлар сатып алуға 99 403 мың теңге;
жаңадан сайланған аудандық мәслихат депутаттарының біліктілігін арттыруға 1992 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 500 000 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 225 000 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға 564 691 мың теңге;
елді мекендерде жарықтандыру жүйесін дамытуға 1 000 мың теңге;
объектілерді салуға және қайта жаңартуға 190 571 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 705 560 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 6 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 100 000 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау бойынша жұмыстарды жүргізуге 27 000 мың теңге;
тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына 7 500 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

58 681
013
Капитальные расходы государственного органа
356 257
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
552 109
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
46 674
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
46 674
02
Оборона
104 003
1
Военные нужды
4 600
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 600
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 600
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
99 403
122
Аппарат акима района (города областного значения)
99 403
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
99 403
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 255 256
1
Социальное обеспечение
120 989
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 861
005
Государственная адресная социальная помощь
60 861
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
60 128
010
Государственная адресная социальная помощь
60 128
2
Социальная помощь
1 087 816
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
459 989
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
180
006
Оказание жилищной помощи
141
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
231 986
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 365
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 376
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
53 892
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
129 049
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
627 827
004
Программа занятости
231 581
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

58681
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
356257
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
552109
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтiк бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлiмi
46 674
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46674
02
Қорғаныс
104 003
1
Әскери мұқтаждар
4 600
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
4 600
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
4600
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
99 403
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
99 403
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
99403
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 255 256
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
120 989
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 861
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60 861
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтiк бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлiмi
60 128
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60128
2
Әлеуметтiк көмек
1 087 816
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
459989
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету
180
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
141
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
231986
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1365
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43376
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
53892
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
129049
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтiк бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлiмi
627 827
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
231581
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету

43 125
007
Оказание жилищной помощи
135
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
936
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
66 310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62 474
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
75 241
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
93 135
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 890
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 451
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 871
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 935
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 077
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 859
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
580
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
580
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 282 485
1
Жилищное хозяйство
407 520
467
Отдел строительства района (города областного значения)
370 765
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 765
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
360 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10 755
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 755
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

43125
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
135
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
936
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
66310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
62474
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
75241
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
93135
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54890
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындагы өзге де қызметтер
46 451
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 871
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 935
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 077
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 859
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтiк бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлiмi
580
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
580
07
Тұрғын үй шаруашылығы
1 282 485
1
Тұрғын үй шаруашылығы
407 520
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
370 765
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 765
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
360 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10 755
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10755
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі