Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2024-2026 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2023 года № 90-VIII
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Құрманғазы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 283 012 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 51 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 231 812 тысяч тенге;
2) затраты – 283 012 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 170 547 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 880 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 159 667 тысяч тенге;
2) затраты – 170 547 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Макашского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024-2026 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 90-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Құрманғазы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 283 012 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 51 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 231 812 мың теңге;
2) шығындар – 283 012 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 170 547 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 880 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 159 667 мың теңге;
2) шығындар – 170 547 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Мақаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Кигашского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 55, 56 и 57 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 899 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 710 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 101 119 тысяч тенге;
2) затраты – 103 899 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
20. Учесть, что на 2024 год установлены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 487 641 тысяч тенге, в том числе:
1) сельскому округу Құрманғазы 157 720 тысяч тенге;
2) Енбекшинскому сельскому округу 77 104 тысяч тенге;
3) Макашскому сельскому округу 100 741 тысяч тенге;
4) Орлинскому сельскому округу 76 106 тысяч тенге;
5) Нуржаускому сельскому округу 79 964 тысяч тенге;
6) сельскому округу Жаңаталап 91 949 тысяч тенге;
7) Аккольскому сельскому округу 79 946 тысяч тенге;
8) Бирликскому сельскому округу 56 341 тысяч тенге;
9) Кудряшовскому сельскому округу 63 856 тысяч тенге;
10) Дынгызылскому сельскому округу 58 194 тысяч тенге;
11) Азгирскому сельскому округу 69 138 тысяч тенге;
12) Суюндукскому сельскому округу 82 638 тысяч тенге;
13) Тенизскому сельскому округу 77 127 тысяч тенге;
14) Шортанбайскому сельскому округу 75 269 тысяч тенге;
15) Бокейханскому сельскому округу 81 602 тысяч тенге;
16) Сафонскому сельскому округу 86 123 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
19. 2024-2026 жылдарға арналған Қиғаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 55, 56 және 57-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 103 899 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 101 119 мың теңге;
2) шығындар – 103 899 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
20. 2024 жылғы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 1 487 641 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Құрманғазы ауылдық округіне 157 720 мың теңге;
2) Еңбекші ауылдық округіне 77 104 мың теңге;
3) Мақаш ауылдық округіне 100 741 мың теңге;
4) Орлы ауылдық округіне 76 106 мың теңге;
5) Нұржау ауылдық округіне 79 964 мың теңге;
6) Жаңаталап ауылдық округіне 91 949 мың теңге;
7) Ақкөл ауылдық округіне 79 946 мың теңге;
8) Бірлік ауылдық округіне 56 341 мың теңге;
9) Кудряшов ауылдық округіне 63 856 мың теңге;
10) Дыңғызыл ауылдық округіне 58 194 мың теңге;
11) Азғыр ауылдық округіне 69 138 мың теңге;
12) Сүйіндік ауылдық округіне 82 638 мың теңге;
13) Теңіз ауылдық округіне 77 127 мың теңге;
14) Шортанбай ауылдық округіне 75 269 мың теңге;
15) Бөкейхан ауылдық округіне 81 602 мың теңге;
16) Сафон ауылдық округіне 86 123 мың теңге;

17) Коптогайскому сельскому округу 48 402 тысяч тенге;
18) Асанскому сельскому округу 62 504 тысяч тенге;
19) Кигашскому сельскому округу 62 917 тысяч тенге.
21. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2024 год согласно приложению 58.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Г. Калиева
Приложение 1
к решению районного
маслихата № 90-VІIІ от 25
декабря 2023 года
Бюджет сельского округа Құрманғазы на 2024 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

17) Көптоғай ауылдық округіне 48 402 мың теңге;
18) Асан ауылдық округіне 62 504 мың теңге;
19) Қиғаш ауылдық округіне 62 917 мың теңге.
21. 2024 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараттары арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемдері 58-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Г. Калиева
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 90-VІІІ шешіміне
1 қосымша
Құрманғазы ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер