О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2023 года № 11/64-VІІІ
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Арыс на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 105 136 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 840 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 420 814 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 780 870 тысяч тенге;
2) затраты – 9 827 992 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 799 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 304 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 505 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -754 655 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 754 655 тысяч тенге:
поступление займов – 675 167 тысяч тенге;
погашение займов – 12 505 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/64-VІІІ шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 105 136 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 840 187 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 63 265 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 420 814 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 4 780 870 мың теңге;
2) шығындар – 9 827 992 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 31 799 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 304 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 505 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -754 655 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 754 655 мың теңге:
қарыздар түсімі – 675 167 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 505 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 91 993 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 05.08.2024 № 21/123-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора и индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплату в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов, по социальному налогу в городской бюджет 50,0 процентов, в областной бюджет 50,0 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов , не облагаемых у источника выплату в городской бюджет 100,0 процентов.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 91 993 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 05.08.2024 № 21/123-VІІІ (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2024 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтары және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы түсетін түсімдері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз, әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке 100,0 пайыз болып белгіленсін.

3. Утвердить резерв акимата города на 2024 год в сумме 12 000 тысяч тенге.
4. Утвердить согласно приложению 4 перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2024 год.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель городского маслихата К.Ахметов
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 22 декабря 2023 года
№11/64-VІІІ
Городской бюджет на 2024 год

3. Қала әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 12 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Қ.Ахметов
Арыс қалалық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№11/64-VІІІ шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет

589019
005
Государственная адресная социальная помощь
589019
2
Социальная помощь
1080679
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1080679
006
Оказание жилищной помощи
16801
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
178838
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3323
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
239672
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
125728
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
516317
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
120317
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120317
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
84860
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
275
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
10596
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7586
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2243680
1
Жилищное хозяйство
938700
467
Отдел строительства района (города областного значения)
936000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
936000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2700
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
200
006
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
1000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1500
2
Коммунальное хозяйство
847063
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

589019
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
589019
2
Әлеуметтiк көмек
1080679
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1080679
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16801
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
178838
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3323
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
239672
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
125728
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
516317
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
120317
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120317
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84860
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
275
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
10596
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
7586
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2243680
1
Тұрғын үй шаруашылығы
938700
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
936000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
936000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2700
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
200
006
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
1000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1500
2
Коммуналдық шаруашылық
847063
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

42789
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4992
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4992
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4992
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1186870
1
Социальное обеспечение
95000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95000
005
Государственная адресная социальная помощь
95000
2
Социальная помощь
953647
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
953647
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20221
006
Оказание жилищной помощи
28764
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
192874
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3663
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
247993
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
150821
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
309311
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138223
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138223
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
84407
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8000
028
Услуг лицам из групп риска, оказавшимся в трудной жизненной ситуации вследствие насилия или угрозы насилия
10670
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
34798
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
348
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
268097
2
Коммунальное хозяйство

42789
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4992
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4992
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4992
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1186870
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
95000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
95000
2
Әлеуметтiк көмек
953647
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
953647
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20221
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
28764
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
192874
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3663
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
247993
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
150821
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
309311
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138223
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138223
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84407
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
10670
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
34798
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
348
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
268097
2
Коммуналдық шаруашылық

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Используемые остатки бюджетных средств
Приложение 4 к решению
маслихата города Арыс
от 22 декабря 2023 года
№11/64-VІІІ
Перечень городских бюджетных программ развитияи бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2024 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 05.08.2024 № 21/123-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2024).
Функциональная группа Наименование
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
Инвестиционные проекты
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
13
Прочие
9
Прочие
467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
Арыс қалалық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№11/64-VІІІ шешіміне
4-қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 05.08.2024 № 21/123-VІІІ (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Функционалдық топ Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
1
2
Инвестициялық жобалар
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру