О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2023 года № 9/52-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 853 385тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 472910 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 065 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69420 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 274990тысяч тенге;
2) затраты – 9 621 027тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 445 373 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 564 876 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 119 503 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 1 213015 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 213015 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 943048 тысяч тенге;
погашение займов – 119 503 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 389 470тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2024 № 22/133-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить в 2024 году нормативы распределения налоговых поступлений в областной бюджет в размере 50 процентов от индивидуального подоходного налога, корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога, социального налога, удерживаемого с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2024 год в сумме 222 707 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Сарапхана
19 529 тысяч тенге;
сельский округ Карабау
36 685тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимова
19 544 тысяч тенге;
сельский округ К.Абдалиев
1 017 тысяч тенге;
сельский округ Шанак
30 235 тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
24 934 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
24 999 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
35 120 тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
30 644 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 9/52-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 8 853385 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 472910 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36 065 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69420мың теңге;
трансферттер түсiмi – 5 274 990 мың теңге;
2) шығындар – 9 621 027 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 445 373 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 564 876 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 119 503 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 213015 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 213 015 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 943048 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 119 503 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 389 470 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 24.12.2024 № 22/133-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2024 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салық, әлеуметтік салық 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 222 707 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Сарапхана ауылдық округі
19 529 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
С.Рахимов ауылдық округі
Қ.Абдалиев ауылдық округі
36 685 мың теңге;
19 544 мың теңге;
1 017 мың теңге;
Шанақ ауылы округі
30 235 мың теңге;
Шарбұлақ ауылы округі
24 934 мың теңге;
Тұрбат ауылы округі
24 999 мың теңге;
Қақпақ ауылы округі
35 120 мың теңге;
Жігерген ауылы округі
30 644 мың теңге.

4. Предусмотреть размеры трансфертый, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2024 год в сумме 97 974 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Жанабазар
35 245тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
26 929тысяч тенге;
сельский округ К.Абдалиев
27 384тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
3 101 тысяч тенге;
сельский округ Казыгурт
5 315 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в размере – 63 196 тысяч тенге.

4. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік трансферттер сомасы 97 974 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Жаңабазар ауылы округі
35 245 мың теңге;
Қызылқия ауылы округі
26 929мың теңге;
Қ.Абдалиев ауылдық округі
27 384мың теңге;
Алтынтөбе ауылы округі
3 101 мың теңге;
Қазығұрт ауылы округі
5 315 мың теңге;
5. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві – 63 196 мың теңге көлемінде бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2024-2026 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно исполняющий обязанности
председателя районного маслихата Д.Кубеев
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от
20 декабря 2023 года № 9/52-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2024 № 22/133-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс Наименование
Подкласс
1.Доходы

6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасының
міндетін уақытша атқарушы Д. Кубеев
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
20 желтоқсандағы № 9/52-VIII
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 24.12.2024 № 22/133-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
1.Кірістер

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
425 353
006
Оказание жилищной помощи
24 967
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133 350
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 981
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
166 034
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
97 020
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
170 589
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 589
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99 921
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 023
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
77 175
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
635 329
1
Жилищное хозяйство
71 733
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
42 000
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 733
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
29 733
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2
Коммунальное хозяйство
201 391
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
201 391
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
425 354
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 967
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133 350
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 981
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
166 035
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
97 020
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
170 589
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 589
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 921
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 023
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
77 175
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
635 329
1
Тұрғын үй шаруашылығы
71 733
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
42 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 733
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
29 733
2
Коммуналдық шаруашылық
201 391
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
201 391
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

Перечень районных бюджетных программ развития на 2024-2026 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ)
Код бюджетной классификации
Наименование
Расходы
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3
Благоустройство населенных пунктов
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в сфере культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
008
Развитие спортивных объектов
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
036
Развитие газотранспортной системы
13
Другие
9
Другие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
ШЫҒЫНДАР
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3
Елді-мекендерді көркейту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Спорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту