О внесении изменений в решение маслихата Отрарского района от 20 декабря 2022 года № 23/125-VIІ "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 12 мая 2023 года № 2/18-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат Отрарского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Отрарского района "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 23/125-VІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2023-2025 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 926 293 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 223 279 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 774 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 505 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 682 735 тысяч тенге;
2) затраты – 8 994 785 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 322 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 778 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -112 814 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112 814 тысяч тенге;
поступление займов – 62 100 тысяч тенге;
погашение займов – 17 778 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 68 492 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Отырар ауданының мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/125-VIІ "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 12 мамырдағы № 2/18-VIII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Отырар ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Отырар ауданының мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/125-VIІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Отырар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 8 926 293 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 223 279 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 774 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 505 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 682 735 мың теңге;
2) шығындар – 8 994 785 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 323 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 778 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -112 814 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112 814 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 778 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 68 492 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Заменить номер решения маслихата Отрарского района от 20 декабря 2022 года № 23/126-VII "О районном бюджете на 2023-2025 годы" в официальном опубликовании в справочнике нормативных правовых актов Республики Казахстан с номером "23/125-VII".
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Отрарского района У.Ұзақов
Приложение к решению
маслихата Отрарского района
от 12 мая 2023 года № 2/18-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата Отрарского района
от 20 декабря 2022 года № 23/125-VII
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

2. Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіндегі ресми жарияланымдағы Отырар ауданының мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/126-VIІ "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешімінің нөмірі "23/125-VIІ" нөмірімен алмастырылсын;
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар ауданының мәслихатының төрағасы У.Ұзақов
Отырар ауданының мәслихатының
2023 жылғы 12 мамырдағы
№ 2/18-VIII шешіміне қосымша
Отырар ауданының мәслихатының
2022 жылғы 20 жетоқсандағы
№ 23/125-VII шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
А т а у ы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

28 400
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
28 400
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 279 941
1
Социальное обеспечение
184 198
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184 198
005
Государственная адресная социальная помощь
184 198
2
Социальная помощь
2 021 020
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 021 020
002
Программа занятости
1 254 514
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 178
006
Оказание жилищной помощи
580
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 612
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 227
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
229 791
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
63 778
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
244 730
023
Обеспечение деятельности центров занятости
129 610
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 723
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 797
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
926
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 115 760
1
Жилищное хозяйство
644 098
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
130 176
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
130 176
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
513 922
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда

28 400
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
28 400
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 279 941
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
184 198
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184 198
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
184 198
2
Әлеуметтiк көмек
2 021 020
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 021 020
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 254 514
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 178
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
580
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 612
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 227
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
229 791
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
63 778
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
244 730
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
129 610
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 723
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 723
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 797
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
926
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 115 760
1
Тұрғын үй шаруашылығы
644 098
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
130 176
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
130 176
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
513 922
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау