О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 28/1-07 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 6 ноября 2023 года № 9/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубаского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 28/1-07 "О бюджетах поселковых и сельских округов на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1-15 изложит в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 706 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 399 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –0;
поступления трансфертов – 46 307 тысяч тенге;
2) затраты – 59 323 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -617,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 617,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 617,0 тысяч тенге ".
"2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 209 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 857 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 331 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 021 тысяч тенге;
2) затраты – 55 262 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –53,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –53,0 тысяч тенге".
"3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 090 тысяч тенге:
налоговые поступления –27 887 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

Түлкібас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 28/1-07 "2023-2025 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 қарашадағы № 9/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 28/1-07 "2023-2025 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін.
1-15 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақбиік ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 58 706 мың теңге:
салықтық түсiмдер –12 399 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–0;
трансферттер түсiмi–46 307 мың теңге;
2) шығындар –59 323 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -617,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –617,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 617,0 мың теңге".
"2. Арыс ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 55 209 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 857 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–331 мың теңге;
трансферттер түсiмi–45 021 мың теңге;
2) шығындар –55 262 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 53,0 мың теңге".
"3. Балықты ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 82 090 мың теңге:
салықтық түсiмдер –27 887 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

поступления трансфертов – 54 203 тысяч тенге;
2) затраты – 82 408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 318,0 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 318,0 тысяч тенге :
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 318,0 тысяч тенге".
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 657 тысяч тенге:
налоговые поступления –10 589 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 301 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 398 тысяч тенге;
2) затраты – 76 877 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -220,0 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 220,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 220,0 тысяч тенге ".
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 864 тысяч тенге:
налоговые поступления –20 105 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 46 759 тысяч тенге;
2) затраты – 67 188 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -324,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –324,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –324,0 тысяч тенге".
"6. Утвердить бюджет сельского округа Келтемашат на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год следующих объемах:
1) доходы –57 533 тысяч тенге:
налоговые поступления –16 242 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;

трансферттер түсiмi – 54 203 мың теңге;
2) шығындар – 82 408 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -318,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 318 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 318,0 мың теңге".
"4. Жабағылы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 76 657 мың теңге:
салықтық түсiмдер –10 589 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 301 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –369 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 65 398 мың теңге;
2) шығындар – 76 877 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -220,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 220,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 220,0 мың теңге" .
"5. Жаскешу ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 66 864 мың теңге:
салықтық түсiмдер –20 105 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –0;
трансферттер түсiмi – 46 759 мың теңге;
2) шығындар – 67 188 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -324,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –324,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 324,0 мың теңге".
"6. Келтемашат ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 57 533 мың теңге:
салықтық түсiмдер –16 242 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;

используемые остатки бюджетных средств – 192,0 тысяч тенге".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настояшему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Х.Байысбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата от
6 ноября 2023 года № 9/1-08
Приложение 1 к решению
Тюлькубасского районного маслихата
от 28 декабря 2022 года № 28/1-07
Бюджет Акбиикского сельского округа на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 192,0 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Х.Байысбаев
Түлкібас аудандық маслихаты
2023 жылғы 6 қарашадағы
№ 9/1-08 шешіміне 1-қосымша
Түлкібас аудандық мәслихаты
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 28/1-07 шешіміне 1-қосымша
Акбиік ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3