О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2023 года № 11-68-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 584 766 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 158 803 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 674 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 492 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 356 797 тысяч тенге;
2) затраты – 20 585 479 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 427 700 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 649 792 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 222 092 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 428 413 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета– 1 428 413 тысяч тенге:
поступление займов – 1 460 901 тысяч тенге;
погашение займов – 222 092 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 189 604 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 14.11.2024 № 21-127-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Жетысайского района в сумме 2 491 452 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселка и сельских округов в общей сумме 404 343 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Жана ауыл 31 710 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 38 084 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 25 575 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 36 765 тысяч тенге;
сельский округ Абай 34 804 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-68-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 19 584 766 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 158 803 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 674 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49 492 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 356 797 мың теңге;
2) шығындар – 20 585 479 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 427 700 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 649 792 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 222 092 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 428 413 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 428 413 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 460 901 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 222 092 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 189 604 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 21-127-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2024 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 941 452 мың теңге болып қарастырылсын.
4. 2024 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 404 343 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Жаңа ауыл ауылдық округі 31 710 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 38 084 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 25 575 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 36 765 мың теңге;
Абай ауылдық округі 34 804 мың теңге;

сельский округ Атамекен 40 175 тысяч тенге;
сельский округ Ш.Дилдабеков 44 271 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 45 282 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 31 013 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 43 470 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 33 194 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам городу районного значения, поселка и сельских округов в общей сумме 172 080 тысяч тенге, в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района 42 393 тысяч тенге, в том числе:
поселка Асықата 33 027 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 9 366 тысяч тенге;
отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района 56 914 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Жылысу 22 000 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 22 000 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 12 914 тысяч тенге.
отдел экономика и финансов района 72 773 тысяч тенге, в том числе:
город Жетысай 87 тысяч тенге;
сельский округ Жана ауыл 6 502 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 6 520 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 6 740 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 5 056 тысяч тенге;
поселок Асыката 6 117 тысяч тенге;
сельский округ Абай 5 252 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 5 221 тысяч тенге;
сельский округ Ш.Дилдабеков 6 671 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 6 561 тысяч тенге;

Атамекен ауылдық округі 40 175 мың теңге;
Ш.Ділдабеков ауылдық округі 44 271 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 45 282 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 31 013 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 43 470 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 33 194 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 172 080 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінен 42 393 мың теңге,
Асықата кенті 33 027 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 9 366 мың теңге;
ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінен 56 914 мың теңге,
Жылы су ауылдық округі 22 000 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 22 000 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 12 914 мың теңге;
ауданның экономика және қаржы бөлімінен 72 773 мың теңге,
Жетісай қаласы 87 мың теңге;
Жаңа ауыл ауылдық округі 6 502 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 6 520 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 6 740 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 5 065 мың теңге;
Асықата кенті 6 117 мың теңге;
Абай ауылдық округі 5 252 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 5 221 мың теңге;
Ш.Ділдабеков ауылдық округі 6 671 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 6 561 мың теңге;

сельский округ Кызылкум 6 287 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 5 193 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 6 557 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, поселка и сельских округов осуществляется на основании постановления акимата района.
6. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 90 000 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

Қызылқұм ауылдық округі 6 287 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 5 193 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 6 557 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Аудан әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 90 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

20 585 479
01
Государственные услуги общего характера
925 918
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
408 219
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
74 338
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
67 057
003
Капитальные расходы государственного органа
6 880
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
401
122
Аппарат акима района (города областного значения)
333 881
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
264 956
003
Капитальные расходы государственного органа
68 925
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
2
Финансовая деятельность
4 465
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 465
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 465
5
Планирование и статистическая деятельность
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
0
9
Прочие государственные услуги общего характера
513 234
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
169 159
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 435
015
Капитальные расходы государственного органа
24 341
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
70 383
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
040
Развитие объектов государственных органов
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
344 075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
125 828
013
Капитальные расходы государственного органа
3 654
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

20 585 479
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
925 918
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
408 219
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
74 338
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
67 057
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 880
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
401
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
333 881
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
264 956
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
68 925
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
0
2
Қаржылық қызмет
4 465
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 465
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 465
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
513 234
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
169 159
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 435
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 341
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
70 383
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
344 075
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 828
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 654
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

573 415
020
Развитие транспортной инфраструктуры
0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
167 421
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
405 994
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
73 000
492
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
73 000
13
Прочие
2 537 981
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
44 529
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
44 529
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
44 529
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие
2 493 452
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
499 740
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
499 740
054
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

573 415
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
167 421
025
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
405 994
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
73 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
73 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
73 000
13
Басқалар
2 537 981
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
44 529
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
44 529
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 529
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Басқалар
2 493 452
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
499 740
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
499 740
054
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі