О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2023 года № 8-72-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 191 073 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 627 317 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 131 785 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 293 954 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 138 017 тысяч тенге;
2) затраты – 13 418 937 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 471 950 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 612 872 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 140 922 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 699 814 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 699 814 тысяч тенге:
поступление займов – 1 919 659 тысяч тенге ;
погашение займов – 244 422 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24 577 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 22.04.2024 № 13-107-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50,0 процента, в областной бюджет 50,0 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента и по социальному налогу в бюджет района 50 процента, в областной бюджет 50 процента.
3. Установить на 2024 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 2 851 670 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в село и сельских округов в общей сумме 511 379 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-72-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Келес ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 12 191 073 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 627 317 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 131 785 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 293 954 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 9 138 017 мың теңге;
2) шығындар – 13 418 937 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 471 950 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 612 872 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 140 922 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -1 699 814 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 699 814 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 1 919 659 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 244 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 577 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 13-107-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз, төлем көзінен салық салынбатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз және әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 851 670 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2024 жылға аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 511 379 мың теңге сомасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:

46 249 тысяч тенге;
в сельский округ Ушкын
53 459 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл
38 421 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай
35 246 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик
57 498 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе
26 741 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты
45 410 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата
60 361 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр
47 519 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек
57 540 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик

Бірлесу ауылдық округіне 46 249 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 53 459 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 38 421 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 35 246 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 57 498 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 26 741 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 45 410 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 60 361 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 47 519 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 57 540 мың теңге;

42 935 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 51 840 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2024 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Н.Шаулиев
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 21 декабря
2023 года № 8-72-VIII
Районный бюджет на 2024 год

Жүзімдік ауылдық округіне 42 935 мың теңге;
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 51 840 мың теңге болып бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Н.Шаулиев
Келес аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
21 желтоқсандағы № 8-72-VIII
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

198 973
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7 000
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 000
3
Информационное пространство
308 168
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
308 168
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
50 000
007
Функционирование районных (городских) библиотек
218 023
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
40 145
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
209 571
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
209 571
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
61 465
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
113 106
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35 000
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
150 000
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
150 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150 000
036
Развитие газотранспортной системы
150 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
138 393
6
Земельные отношения
41 013
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41 013
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
41 013
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
97 380
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
97 380
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
97 380
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
59 195
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
59 195
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
59 195
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
39 195
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

198 973
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7 000
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 000
3
Ақпараттық кеңiстiк
308 168
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
308 168
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
50 000
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
218 023
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
40 145
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
209 571
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
209 571
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 465
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
113 106
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
35 000
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
150 000
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
150 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150 000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
150 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
138 393
6
Жер қатынастары
41 013
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41 013
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 013
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
97 380
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
97 380
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
97 380
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
59 195
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
59 195
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
59 195
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 195
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу