О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2023 года № 8-72-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 964 355 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 651 791 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 127 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 254 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 931 168 тысяч тенге;
2) затраты – 17 162 099 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 471 950 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 612 872 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 140 922 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 669 694 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 669 694 тысяч тенге:
поступление займов – 1 889 539 тысяч тенге ;
погашение займов – 244 422 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24 577 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 07.11.2024 № 19-147-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год норматив распределения по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50,0 процента, в областной бюджет 50,0 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента и по социальному налогу в бюджет района 50 процента, в областной бюджет 50 процента.
3. Установить на 2024 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 2 851 670 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2024 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в село и сельских округов в общей сумме 511 379 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-72-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Келес ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 15 964 355 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 651 791 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 127 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 254 220 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 12 931 168 мың теңге;
2) шығындар – 17 162 099 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 471 950 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 612 872 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 140 922 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -1 669 694 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 669 694 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 1 889 539 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 244 422 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 577 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 19-147-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз, төлем көзінен салық салынбатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз және әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 851 670 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2024 жылға аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 511 379 мың теңге сомасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:

46 249 тысяч тенге;
в сельский округ Ушкын
53 459 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл
38 421 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай
35 246 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик
57 498 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе
26 741 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты
45 410 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата
60 361 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр
47 519 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек
57 540 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик

Бірлесу ауылдық округіне 46 249 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 53 459 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 38 421 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 35 246 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 57 498 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 26 741 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 45 410 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 60 361 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 47 519 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 57 540 мың теңге;

42 935 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 51 840 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2024 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Н.Шаулиев
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 21 декабря
2023 года № 8-72-VIII
Районный бюджет на 2024 год

Жүзімдік ауылдық округіне 42 935 мың теңге;
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 51 840 мың теңге болып бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2024 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Н.Шаулиев
Келес аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
21 желтоқсандағы № 8-72-VIII
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет