О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 28 декабря 2022 года № 23/4-VII "О бюджете города Риддера на 2023 - 2025 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2023 года № 10/2-VIII
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата "О бюджете города Риддера на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 23/4-VII (зарегистрировано в Государственном реестре нормативных правовых актов под № 176853) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11285351,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7736834,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42801,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86806,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3418910,6 тысяч тенге;
2) затраты – 11509312,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2343,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2343,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -221618,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 221618,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 122933,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 344551,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2023 год в размере 281456,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие за счет целевого тансферта из Национального фонда Республики Казахстан в размере 2313258,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Риддер қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 23/4-VII "2023-2025 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/2-VIII шешімі
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШTІ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 23/4-VII "2023-2025 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекетік тіркеу тізілімінде №176853 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11285351,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7736834,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42801,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86806,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3418910,6 мың теңге;
2) шығындар – 11509312,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2343,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –2343,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -221618 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 221618 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 122933,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 344551,0 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 281456,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 2313258,0 мың теңге мөлшерінде нысаналы даму трансферттері көзделсін.";
1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

122 166,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
405,0
006
Оказание жилищной помощи
1 284,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 236,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 057,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 467,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
49 717,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
427 467,0
004
Программа занятости
211 123,0
007
Оказание жилищной помощи
2 455,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 254,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 930,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67 133,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
41 231,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 341,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
212 430,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 132,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 084,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
183,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 288,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
90 077,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

122 166,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
405,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 284,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 236,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 057,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 467,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49 717,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
427 467,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
211 123,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 455,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 254,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 930,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67 133,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
41 231,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 341,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
212 430,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 132,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 084,0
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
183,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 288,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
90 077,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру