О внесении изменений и дополнения в решение Зайсанского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 27-3 "О бюджете Зайсанского района на 2023-2025 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 2 мая 2023 года № 01-02/VIII-3-1
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №27-3 следующие изменений и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 006 291,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 894 389,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 188,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 507,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 066 207,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 074 502,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 053,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 225,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 172,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -81 263,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81 263,5 тысяч тенге;
поступление займов – 36 225,0 тысяч тенге;
погашение займов – 111 845,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 156 883,5 тысяч тенге.".
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Используемые остатки бюджетных средств 156 883,5 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 настоящего решения, указанное решение дополнить приложением 4 согласно приложению 2 настоящего решения.

Зайсан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" №27-3 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 мамырдағы № 01-02/VIII-3-1 шешімі
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №27-3 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 006 291,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 894 389,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 188,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 507,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 066 207,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 074 502,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 053,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 225,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 172,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -81 263,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 81 263,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 225,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 111 845,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 156 883,5 мың теңге.".
мынандай мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 156 883,5 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын, осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес аталған шешім 4-қосымшамен толықтырылсын.

31 794,0
006
Оказание жилищной помощи
2 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 375,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
99 968,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
66 864,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 486,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55 486,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 486,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 429 156,0
1
Жилищное хозяйство
1 011 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
740 200,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
735 200,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
271 000,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
271 000,0
2
Коммунальное хозяйство
417 256,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
201 164,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
196 164,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
216 092,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
216 092,0
3
Благоустройство населенных пунктов
700,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
700,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
700,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
570 233,2
1
Деятельность в области культуры
280 653,0

31 794,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 375,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
99 968,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
66 864,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 486,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55 486,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 486,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 429 156,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 011 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
740 200,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
735 200,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
271 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
271 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
417 256,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
201 164,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
196 164,0
026
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) коммуналдықменшігіндегіжылужүйелерінқолданудыұйымдастыру
5 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
216 092,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
216 092,0
3
Елді-мекендерді көркейту
700,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
700,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
700,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
570 233,2
1
Мәдениет саласындағы қызмет
280 653,0