О внесении изменений и дополнения в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 25/314-VІI "О бюджете Катон-Карагайского района на 2023-2025 годы"
Решение Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 июня 2023 года № 5/53-VIII
Катон-Карагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 28 декабря 2022 года №25/314-VІІ "О бюджете Катон-Карагайского района на 2023-2025 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Катон-Карагайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 952 903,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 650 696,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 669,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 296538,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 226 486,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 816,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 675,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62 859,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 319 399,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 319 399,1 тысяч тенге:
поступление займов – 108 675,0 тысяч тенге;
погашение займов – 62 859,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 273 583,1 тысяч тенге.";
пункт 4 дополнить абзацем 15 следующего содержания:
"Учесть в районном бюджете объемы целевых текущих трансфертов из областного бюджета на 2023 год, передаваемых в бюджеты сельских округов в сумме 190771,0 тысяч тенге, в том числе:
Белкарагайский сельский округ – 57008,7 тысяч тенге;
Катон-Карагайский сельский округ – 20700,0 тысяч тенге;
Урыльский сельский округ – 5700,0 тысяч тенге;
Алтынбельский сельский округ – 92791,3 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 14571,0 тысяч тенге.".
Приложение 1 утвержденное решением районного маслихата, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

Катонқарағай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 25/314–VІI "2023-2025 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 маусымдағы № 5/53-VIII шешімі
Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" Катонқарағай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 25/314-VІI шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2023-2025 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 952 903,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 650 696,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 669,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 296538,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 226 486,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 816,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 108 675,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62 859,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 319 399,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 319 399,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 108 675,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 62 859,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 273 583,1 мың теңге.";
4-тармақ келесі мазмұндағы 15- абзацпен толықтырылсын:
"2023 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 190771,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Белқарағай ауылдық округі – 57008,7 мың теңге;
Катонқарағай ауылдық округі – 20700,0 мың теңге;
Өрел ауылдық округі – 5700,0 мың теңге;
Алтынбел ауылдық округі – 92791,3 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 14571,0 мың теңге.".
Аудандық мәслихаттың шешімімен бекітілген 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

76626,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72062,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1012,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1420,0
015
Капитальные расходы государственного органа
2132,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
32726,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
32726,0
02
Оборона
161089,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
161089,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21434,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
139655,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1250,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1250,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1250,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
954577,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
954577,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51229,0
002
Программа занятости
400497,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
64999,0
005
Государственная адресная социальная помощь
95999,0
006
Оказание жилищной помощи
1583,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49183,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1490,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1902,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
177038,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

76626,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72062,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1012,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1420,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2132,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
32726,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32726,0
02
Қорғаныс
161089,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
161089,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21434,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
139655,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1250,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1250,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1250,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
954577,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
954577,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51229,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
400497,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
64999,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
95999,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1583,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49183,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1490,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1902,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
177038,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

614207,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
56748,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24825,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
12500,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
74527,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
13360,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
391280,3
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3275,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6288,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
31404,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
93106,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
35046,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34996,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28271,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28271,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29789,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29789,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44720,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
44720,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44270,0
015
Капитальные расходы государственного органа
450,0
12
Транспорт и коммуникации
7618,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7618,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
2556,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок

614207,3
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56748,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24825,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12500,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
74527,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
13360,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
391280,3
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3275,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6288,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
31404,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
93106,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
35046,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34996,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28271,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28271,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29789,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29789,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44720,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
44720,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44270,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450,0
12
Көлiк және коммуникация
7618,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7618,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2556,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету