О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2022 года №27/2-VII "О бюджете Шемонаихинского района на 2023-2025 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 октября 2023 года № 8/2-VIII
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 27/2-VII "О бюджете Шемонаихинского района на 2023–2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 133 643,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 174 102,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 11 441,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 144 232,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 803 868,4 тысяч тенге;
2) затраты – 6 493 961,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 443,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 854,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 410,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 379 762,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 379 762,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 51 750,0 тысяч тенге;
погашение займов – 26 410,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 354 422,4 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений 1 070 602,0 тысячи тенге, с ликвидацией Центров занятости населения и созданием областного Центра трудовых ресурсов 39 961,0 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение к решению
Шемонаихинского районного
маслихата

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 27/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 23 қазандағы № 8/2-VIII шешімі
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 27/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 6 133 643,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 174 102,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 441,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 144 232,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 803 868,4 мың теңге;
2) шығындар – 6 493 961,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 443,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 854,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 410,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 379 762,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 379 762,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 750,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 410,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 354 422,4 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерінің өзгеруіне 1 070 602,0 мың теңге, халықты жұмыспен қамту орталықтарының таратылуына және облыстық еңбек ресурстары орталығының құрылуына байланысты 39 961,0 мың теңге жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық
мәслихатының

65 530,0
005
Государственная адресная социальная помощь
65 090,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
440,0
2
Социальная помощь
658 711,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
658 711,0
002
Программа занятости
189 151,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 282,0
006
Оказание жилищной помощи
50,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69 247,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 539,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207 510,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
118 637,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 295,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 510,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 510,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 731,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 063,0
021
Капитальные расходы государственного органа
483,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 906,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17 327,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
996 457,4
1
Жилищное хозяйство
266 996,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82 990,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
82 990,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
184 006,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

65 530,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
65 090,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
440,0
2
Әлеуметтiк көмек
658 711,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
658 711,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
189 151,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 282,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
69 247,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 539,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
207 510,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
118 637,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 295,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 510,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 510,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 731,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 063,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
483,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 906,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17 327,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
996 457,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
266 996,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82 990,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
82 990,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
184 006,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және немесе салу, реконструкциялау