О бюджете Шемонаихинского района на 2024-2026 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 12/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 751 218,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 379 584,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления –13 099,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 207 027,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –1 151 508,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 751 218,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 268,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 956,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 52 268,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52 268,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение займов – 28 956,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в сумме 409 539,0 тысяч тенге, в том числе:
город Шемонаиха – 73 678,0 тысяч тенге;
поселок Первомайский – 44 641,0 тысяча тенге;
поселок Усть-Таловка – 48 289,0 тысяч тенге;
Вавилонский сельский округ – 10 664,0 тысячи тенге;
Верх-Убинский сельский округ – 31 475,0 тысяч тенге;
Выдрихинский сельский округ – 34 229,0 тысяч тенге;
Волчанский сельский округ – 37 959,0 тысячи тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 5 751 218,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 379 584,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 099,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 207 027,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 151 508,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 751 218,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 268,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 81 224,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 956,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 52 268,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 52 268,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 81 224,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 956,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде аудан бюджетіне 2024 жылға орындауға қабылдансын.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 409 539,0 мың теңге сомасында аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Шемонаиха қаласы – 73 678,0 мың теңге;
Первомайский кенті – 44 641,0 мың теңге;
Усть-Таловка кенті – 48 289,0 мың теңге;
Вавилон ауылдық округі – 10 664,0 мың теңге;
Верх-Уба ауылдық округі - 31 475,0 мың теңге;
Выдриха ауылдық округі – 34 229,0 мың теңге;
Волчанка ауылдық округі – 37 959,0 мың теңге;

Зевакинский сельский округ – 35 529,0 тысяч тенге;
Каменевский сельский округ – 33 886,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ –31 317,0 тысяч тенге;
Разинский сельский округ –27 872,0 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 36 310,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений 1 159 921,0 тысяча тенге, ликвидацией Центров занятости населения и созданием областного Центра трудовых ресурсов 80 789,0 тысяч тенге, передачей функций по регистрации актов гражданского состояния 4 774,0 тысячи тенге.

Зевакино ауылдық округі – 35 529,0 мың теңге;
Каменевский ауылдық округі – 33 886,0 мың теңге;
Октябрьское ауылдық округі – 31 317,0 мың теңге;
Разин ауылдық округі – 27 872,0 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 36 310,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 1 159 921,0 мың теңге білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерінің өзгеруіне, 80 789,0 мың теңге Халықты жұмыспен қамту орталығының жабылуы және облыстық Еңбек ресурстары орталығының құрылуына 4 774,0 мың теңге, азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша қызметтердің берілуіне байланысты нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.

14 865,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 865,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
701 173,0
1
Социальное обеспечение
76 976,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 976,0
005
Государственная адресная социальная помощь
76 273,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
703,0
2
Социальная помощь
467 915,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
467 915,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 418,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82 097,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 773,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 993,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
116 634,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156 282,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156 282,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 495,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 137,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 650,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 061 743,0
1
Жилищное хозяйство
23 816,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23 816,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
23 816,0
2
Коммунальное хозяйство

14 865,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 865,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
701 173,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76 976,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
76 976,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
76 273,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
703,0
2
Әлеуметтiк көмек
467 915,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
467 915,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 418,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
82 097,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 773,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 993,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
116 634,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156 282,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156 282,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 495,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52 137,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 650,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сетрификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 061 743,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
23 816,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23 816,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
23 816,0
2
Коммуналдық шаруашылық

2 714,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 056,0
5
Планирование и статистическая деятельность
42 688,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
42 688,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
42 688,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 031 772,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 031 772,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
41 789,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
989 983,0
02
Оборона
72 624,0
1
Военные нужды
35 163,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 163,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
35 163,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
37 461,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 461,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
26 115,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11 346,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 707,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 707,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 707,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 707,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
515 393,0
1
Социальное обеспечение
14 951,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 951,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 220,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
731,0
2
Социальная помощь
408 759,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
408 759,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2 714,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 056,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
42 688,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
42 688,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 688,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 031 772,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
1 031 772,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 789,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
989 983,0
02
Қорғаныс
72 624,0
1
Әскери мұқтаждар
35 163,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
35 163,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
35 163,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
37 461,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
37 461,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
26 115,0
007
Аудандык ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай – ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс- шаралар
11 346,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 707,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 707,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
7 707,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 707,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
515 393,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14 951,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
14 951,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
14 220,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
731,0
2
Әлеуметтiк көмек
408 759,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
408 759,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету