О бюджете Шемонаихинского района на 2024-2026 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 12/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 027 240,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 597 853,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 24 524,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 243 830,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 161 033,2 тысячи тенге;
2) затраты – 6 061 457,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 268,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 956,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 86 484,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 484,8 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 81 224,0 тысячи тенге;
погашение займов – 28 956,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34 216,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.04.2024 № 17/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в сумме 409 539,0 тысяч тенге, в том числе:
город Шемонаиха – 73 678,0 тысяч тенге;
поселок Первомайский – 44 641,0 тысяча тенге;
поселок Усть-Таловка – 48 289,0 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 6 027 240,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 597 853,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 524,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 243 830,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 161 033,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 061 457,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 268,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 81 224,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 956,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 86 484,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 484,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 81 224,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 956,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 34 216,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 17/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде аудан бюджетіне 2024 жылға орындауға қабылдансын.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 409 539,0 мың теңге сомасында аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Шемонаиха қаласы – 73 678,0 мың теңге;
Первомайский кенті – 44 641,0 мың теңге;
Усть-Таловка кенті – 48 289,0 мың теңге;

Вавилонский сельский округ – 10 664,0 тысячи тенге;
Верх-Убинский сельский округ – 31 475,0 тысяч тенге;
Выдрихинский сельский округ – 34 229,0 тысяч тенге;
Волчанский сельский округ – 37 959,0 тысячи тенге;
Зевакинский сельский округ – 35 529,0 тысяч тенге;
Каменевский сельский округ – 33 886,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ –31 317,0 тысяч тенге;
Разинский сельский округ –27 872,0 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 69 380,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.03.2024 № 14/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

Вавилон ауылдық округі – 10 664,0 мың теңге;
Верх-Уба ауылдық округі - 31 475,0 мың теңге;
Выдриха ауылдық округі – 34 229,0 мың теңге;
Волчанка ауылдық округі – 37 959,0 мың теңге;
Зевакино ауылдық округі – 35 529,0 мың теңге;
Каменевский ауылдық округі – 33 886,0 мың теңге;
Октябрьское ауылдық округі – 31 317,0 мың теңге;
Разин ауылдық округі – 27 872,0 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 69 380,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 14/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений 1 309 696,0 тысяч тенге, ликвидацией Центров занятости населения и созданием областного Центра трудовых ресурсов 80 789,0 тысяч тенге, передачей функций по регистрации актов гражданского состояния 4 774,0 тысячи тенге.

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 1 309 696,0 мың теңге білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерінің өзгеруіне, 80 789,0 мың теңге Халықты жұмыспен қамту орталығының жабылуы және облыстық Еңбек ресурстары орталығының құрылуына 4 774,0 мың теңге, азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша қызметтердің берілуіне байланысты нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.04.2024 № 17/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского
районного маслихата
от 28 декабря 2023 года
№ 12/2-VIII
Районный бюджет на 2024 год

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 17/2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев
Шемонаиха
аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 12/2-VIII шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 865,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 865,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
707 836,0
1
Социальное обеспечение
76 976,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 976,0
005
Государственная адресная социальная помощь
76 273,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
703,0
2
Социальная помощь
474 815,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
474 815,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 418,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88 997,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 773,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 993,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
116 634,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156 045,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156 045,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59 258,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 137,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 650,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 081 743,0
1
Жилищное хозяйство
43 516,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
14 865,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 865,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
707 836,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76 976,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
76 976,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
76 273,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
703,0
2
Әлеуметтiк көмек
474 815,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
474 815,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 418,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
88 997,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 773,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 993,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
116 634,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156 045,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156 045,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 258,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52 137,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 650,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 081 743,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
43 516,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

14 951,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 220,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
731,0
2
Социальная помощь
408 759,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
408 759,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 461,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 279,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 343,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
232 944,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
93 732,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 683,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 683,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 288,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 640,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 125,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 130,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
172 188,0
2
Коммунальное хозяйство
166 913,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
87 062,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
32 000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
55 062,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
79 851,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
79 851,0
3
Благоустройство населенных пунктов

14 951,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
14 220,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
731,0
2
Әлеуметтiк көмек
408 759,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
408 759,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 461,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
37 279,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 343,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
232 944,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
93 732,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 683,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 683,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 288,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 640,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 125,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 130,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сетрификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
172 188,0
2
Коммуналдық шаруашылық
166 913,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
87 062,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
32 000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
55 062,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
79 851,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
79 851,0
3
Елді – мекендерді көркейту