О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2023 года № 13-3.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 611 455 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 376 181 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 17 730 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 206 544 тысячи тенге;
2) затраты – 6 089 919 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 218 585 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 299 052 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80 467 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 697 049 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 697 049 тысяч тенге:
поступление займов – 1 500 127 тысяч тенге;
погашение займов – 114 769 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 311 691 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2024 № 22-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в районный бюджет на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".
3. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) Индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет - 100%.
2) Социальный налог зачисляется в районный бюджет - 100%.
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
5. Учесть в бюджетах сельских округов на 2024 год размеры поступление субвенции, передаваемых из районного бюджета на сумму 281 468 тысяч тенге, в том числе:
Жангалинский сельский округ – 40 334 тысячи тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 13-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 611 455 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 376 181 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 730 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 206 544 мың теңге;
2) шығындар – 6 089 919 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 218 585 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 299 052 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 467 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 697 049 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 697 049 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 500 127 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 114 769 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 311 691 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 14.11.2024 № 22-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2024 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) Жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
2) Әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады.
4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің жалпы сомасы 281 468 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Жаңақала ауылдық округі – 40 334 мың теңге;

Жанаказанский сельский округ – 31 572 тысячи тенге;
Жанажолский сельский округ – 29 959 тысяч тенге;
Мастексайский сельский округ – 30 106 тысяч тенге;
Копжасарский сельский округ– 31 120 тысяч тенге;
С.Мендешевский сельский округ – 25 899 тысяч тенге;
Кызылобинский сельский округ – 31 263 тысячи тенге;
Пятимарский сельский округ – 33 703 тысячи тенге;
Брликский сельский округ – 27 512 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в размере 50 000 тысяч тенге.

Жаңақазан ауылдық округі – 31 572 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 29 959 мың теңге;
Мастексай ауылдық округі – 30 106 мың теңге;
Көпжасар ауылдық округі – 31 120 мың теңге;
С.Меңдешев ауылдық округі – 25 899 мың теңге;
Қызылоба ауылдық округі – 31 263 мың теңге;
Пятимар ауылдық округі – 33 703 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 27 512 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 50 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

1 800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 800
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1 800
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
421 149
1
Социальное обеспечение
43 555
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 555
005
Государственная адресная социальная помощь
43 555
2
Социальная помощь
315 590
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
315 590
006
Оказание жилищной помощи
1 337
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 013
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 707
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
70 333
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
62 004
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 004
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 005
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
550
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
449
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 619 617
1
Жилищное хозяйство
1 330 209
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 800
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1 800
09
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
421 149
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
43 555
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43 555
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43 555
2
Әлеуметтiк көмек
315 590
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
315 590
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 337
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 013
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 707
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
70 333
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
62 004
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 004
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 005
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
550
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
449
054
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 619 617
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 330 209
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

289 566
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110 683
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
158 810
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
8 073
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
102 672
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102 672
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
87 838
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 955
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 079
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
60 428
1
Жилищное хозяйство
19 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
15 000
3
Благоустройство населенных пунктов
41 428
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 428
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
41 428
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
771 170
1
Деятельность в области культуры
376 469
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
376 469
003
Поддержка культурно-досуговой работы
376 469
2
Спорт
89 379
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
89 379
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
78 293
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 086
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

289 566
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110 683
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
158 810
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
8 073
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
102 672
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102 672
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 838
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 955
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 079
054
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 800
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
60 428
1
Тұрғын үй шаруашылығы
19 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
15 000
3
Елді-мекендерді көркейту
41 428
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 428
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
41 428
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
771 170
1
Мәдениет саласындағы қызмет
376 469
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
376 469
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
376 469
2
Спорт
89 379
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
89 379
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
78 293
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 086
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

8 000
3
Информационное пространство
199 033
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
15 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
184 033
006
Функционирование районных (городских) библиотек
183 533
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
106 289
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
62 128
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21 452
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
40 676
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 161
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
44 161
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
105 277
6
Земельные отношения
49 227
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49 227
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
49 227
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
56 050
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 050
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
56 050
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 384
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 384
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50 384
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
50 384
12
Транспорт и коммуникации
66 248
1
Автомобильный транспорт
53 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
45 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

8 000
3
Ақпараттық кеңiстiк
199 033
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
184 033
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
183 533
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
106 289
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
62 128
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 452
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
40 676
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 161
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 161
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
105 277
6
Жер қатынастары
49 227
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49 227
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 227
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
56 050
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 050
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
56 050
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 384
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 384
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50 384
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50 384
12
Көлiк және коммуникация
66 248
1
Автомобиль көлiгi
53 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
45 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу