О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 27-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 6 ноября 2023 года № 12-1
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2022 года №27-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 355264 тысячи тенге:
налоговые поступления – 868652 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 32 468 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 947 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 451 197 тысяч тенге;
2) затраты – 6 603 158 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 079 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 62 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 021 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -266 973 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 266 973 тысячи тенге:
поступление займов – 62 100 тысяч тенге;
погашение займов – 43 021 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств –247 894 тысячи тенге.;
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 168324 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 10 261 тысяча тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"на санаторно-курортное лечение – 5 854 тысячи тенге;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 16 560 тысяч тенге;";
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"на установку комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Культабан Жанибекского района – 9 722 тысячи тенге;";
абзац девятый изложить в новой редакции:
"на установку комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Курсай Жанибекского района – 9 722 тысячи тенге;";
абзац десятый изложить в новой редакции:
на капитальный ремонт 0-23 километров подъездной автодороги районного значения к селу Акоба Жанибекского района – 1 376 826 тысяч тенге;
абзац восемнадцатый изложить в новой редакции:

Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 қарашадағы № 12-1 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №27-1 "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 355264 мың теңге:
салықтық түсімдер – 868652 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 468 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 947 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 451 197 мың теңге;
2) шығындар – 6 603 158 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19079 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 62 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 021 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -266 973 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –266 973 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 100 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 021 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 247 894 мың теңге.";
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 168 324 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар) – 10 261 мың теңге;";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"санаторлы-курорттық емдеуге – 5 854 мың теңге;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 16 560 мың теңге;";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Көлтабан ауылында кешенді-блок модуль орнатуға – 9 722 мың теңге;";
тоғызыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Құрсай ауылында кешенді-блок модуль орнатуға – 9 722 мың теңге;";
оныңшы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы, Ақоба ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-23 шақырымын күрделі жөндеуге – 1 376 826 мың теңге;";
оң сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

"на государственную адресную социальную помощь – 26 278 тысяч тенге;";
абзац девятнадцатый изложить в новой редакции:
"на государственный гарантированный социальный пакет – 4 288 тысяч тенге;";
абзац двадцатый изложить в новой редакции:
"на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 7 961 тысяча тенге;";
абзац двадцать второй изложить в новой редакции:
"на частичное субсидирование заработной платы, молодежная практика – 23 768 тысяч тенге;";
абзац двадцать третий изложить в новой редакции:
"на общественные работы – 48 615 тысяч тенге;";
абзац двадцать четвертый изложить в новой редакции:
"на первое рабочее место и серебряный возраст – 10 484 тысячи тенге;";
абзац двадцать седьмой изложить в новой редакции:
"на строительство водопровода в селе Енбекши Жанибекского района – 64 329 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тридцать первым следующего содержания:
"на установку комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Униге Жанибекского района – 9 946 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тридцать вторым следующего содержания:
"на установку комплексного блок модуля для водоснабжения в селе ЖумаеваЖанибекского района – 9 946 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тридцать третьим следующего содержания:
"на оказание услуг и работ центра качества Национальных дорожных активов (автодорог районного значения в Жанибекском районе) – 17 969 тысяч тенге.";
абзацы пятый, шестой, двадцать первый, двадцать пятый, двадцать шестой, двадцать восьмой исключить.";
дополнить пунктом седьмым следующего содержания:
"7. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из Национального фондаи республиканского бюджета в общей сумме – 197 900 тысяч тенге:";
дополнить абзацем вторым пункта семь следующего содержания:
"на строительство водопровода в селе Енбекши Жанибекского района – 101 900 тысяч тенге;";
дополнить абзацем третьим пункта семь следующего содержания:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 96 000 тысяч теңге.";
в пункте 13:
абзац первый изложить в новой редакции:
"13. Установить на 2023 год размер целевых трансфертов, передаваемых
из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 201 755 тысяч тенге, в том числе:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"Таускому сельскому округу – 10 711 тысяча тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"Жанибекскому сельскому округу – 75 632 тысячи тенге;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:

"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 26 278 мың теңге;";
оң тоғызыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 4 288 мың теңге;";
жиырмасыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мүгедектегі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 7 961 мың теңге;";
жиырма екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жалақыны ішінара субсидиялауға, жастар практикасына – 23 768 мың теңге;";
жиырма үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"қоғамдық жұмыстарға – 48 615 мың теңге;";
жиырма төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"алғашқы жұмыс орны және күміс жас – 10 484 мың теңге;";
жиырма жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы Еңбекші ауылының су құбырының құрылысына – 64 329 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отыз бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Өнеге ауылында кешенді-блок модуль орнатуға – 9 946 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отыз екінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Жұмаев ауылында кешенді-блок модуль орнатуға – 9 946 мың теңге;";
келесі мазмұндағы отыз үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Ұлттық жол активтері сапасы орталығымен көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар (Жәнібек аудандық маңызы бар автомобиль жолдары) - 17 969 мың теңге;";
бесінші, алтыншы, жиырма бірінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма сегізінші абзацтар алынып тасталсын.
келесі мазмұндағы жетінші тармақпен толықтырылсын:
"7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 197 900 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
жетінші тармақ келесі мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Еңбекші ауылының су құбырының құрылысына – 101 900 мың теңге.";
жетінші тармақ келесі мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 96 000 мың теңге.";
13 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2023 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін нысаналы трансферттердің көлемі 201 755 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Тау ауылдық округіне – 10 711 мың теңге;";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауылдық округіне – 75 632 мың теңге;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

"Борсинскому сельскому округу – 19 707 тысяч тенге;";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"Акобинскому сельскому округу – 20 686 тысяч тенге;";
абзац шестой изложить в новой редакции:
"Камыстинскому сельскому округу – 7 224 тысячи тенге;";
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"Узункульскому сельскому округу – 22 993 тысячи тенге;";
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"Куйгенкульскому сельскому округу – 11 039 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в новой редакции:
"Таловскому сельскому округу – 28 805 тысяч тенге;";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"Жаксыбайскому сельскому округу – 4 958 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере 6 921 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"Борсы ауылдық округіне – 19 707 мың теңге;";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Ақоба ауылдық округіне – 20 686 мың теңге;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Қамысты ауылдық округіне – 7 224 мың теңге;";
жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Ұзынкөл ауылдық округіне – 22 993 мың теңге;";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Күйгенкөл ауылдық округіне – 11 039 мың теңге;";
тоғызыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Талов ауылдық округіне – 28 805 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"Жақсыбайауылдық округіне – 4 958 мың теңге.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 6 921 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

103 487
006
Оказание жилищной помощи
5 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57 892
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50 736
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
30 826
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 799
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
43 605
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 917
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 660
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 528
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
463 191
1
Жилищное хозяйство
119 471
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 471
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 471
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
108 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
108 000
2
Коммунальное хозяйство
219 075
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39 336
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39 336
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
179 739
005
Развитие коммунального хозяйства
13 510
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
166 229
3
Благоустройство населенных пунктов

103 487
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57 892
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігібар балаларды материалдық қамтамасыз ету
945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
50 736
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30 826
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 799
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
43 605
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 605
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 917
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 660
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 528
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
463 191
1
Тұрғын үй шаруашылығы
119 471
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 471
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 471
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
108 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
108 000
2
Коммуналдық шаруашылық
219 075
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39 336
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39 336
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
179 739
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
13 510
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
166 229
3
Елді-мекендерді көркейту