О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2023 года № 11-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 431 239 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 130 570 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 258 174 тысячи тенге;
2) затраты – 11 013 178 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 372 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 206 752 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 380 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 694 311 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 694 311 тысяча тенге:
поступление займов – 1 771 967 тысяч тенге;
погашение займов – 141 297 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 641 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.08.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024.).
2. Поступления в районный бюджет на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета и Национального фонда в общей сумме – 722 766 тысяч тенге:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 18 200 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 243 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 5 098 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Казталов аудандық мәслихаты
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 431 239 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 130 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 258 174 мың теңге;
2) шығындар – 11 013 178 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 372 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 380 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 694 311 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 694 311 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 771 967 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 141 297 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 641 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 22.08.2024 № 20-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан жалпы сомасы – 722 766 мың теңге:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 18 200 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 243 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 5 098 мың теңге;

на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 186 764 тысячи тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал – 100 000 тысяч тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды – 205 709 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба – 0 тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 206 752 тысячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 7 241 754 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 120 718 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 19 338 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 73 792 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Талдыапан " 9 - 18 км – 1 073 475 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Болашак " 0 - 1 км – 35 420 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км - 54 951 тысяча тенге;
на строительство дома культуры Кайындинского сельского округа – 23 340 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба Казталовского района ЗКО – 460 509 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Бостандык Казталовского района ЗКО – 42 506 тысяч тенге;
на компенсацию потерь Казталовского района - 336 362 тысячи тенге;
на разработку ПСД по проекту "Реконструкция группового водоснабжения Искра с привлечением населенных пунктов Казталовского района" - 68 525 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 10 000 тысяч тенге;
на приобретение служебного жилья для специалистов Казталовского района – 114 084 тысячи тенге;
на строительство электрических линий в с.Акпатер – 142 412 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения " Беспишен – Кушанколь – Караоба " 15 - 49 км (34 км) – 2 512 201 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения " подъезд к с.Жанатан " 0 - 10 км – 18 648 тысяч тенге;
кредитование районных бюджетов на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 1 565 215 тысяч тенге;
на приобретение жилья жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 472 070 тысяч тенге;
Паспортизация автомобильных дорог районного значения 524 км Казталовского района – 59 476 тысяч тенге
на приобретение водоочистительного оборудования для водоснабжения сел Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудук и Кособа – 38 752 тысячи тенге;

халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 186 764 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға – 100 000 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 205 709 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 0 теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 7 241 754 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 120 718 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 19 338 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 73 792 мың теңге;
" Талдыапан 9 - 18 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 1 073 475 мың теңге;
" Болашак 0 - 1 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 35 420 мың теңге;
" Жанатан 0 - 10 км ауылына кірме автожолын " орташа жөндеуге – 54 951 мың теңге;
Қайыңды ауылында мәдениет үйінің құрылысына – 23 340 мың теңге;
Қараоба ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 460 509 мың теңге;
Бостандық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын қайта құруға – 42 506 мың теңге;
Казталов ауданының шығындарын өтеуге - 336 362 мың теңге;
Казталов ауданы елді мекендеріне тарта отырып, Искра топтық су құбырын қайта құру нысаны бойынша ЖСҚ әзірлеу – 68 525 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру - 10 000 мың теңге;
Казталов ауданының мамандары үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға -114 084 мың теңге;
Ақпәтер ауылында электр желілерінің құрылысы – 142 412 мың теңге;
" Беспішен – Қошанкөл – Қараоба " аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 2 512 201 мың теңге;
" Жаңатан ауылына кіреберіс аудандық маңызы бар автомобиль жолының " 0 - 10 шақырымын орташа жөндеу – 18 648 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтарына тұрғын үй сатып алуға кредит беру – 1 565 215 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу – 472 030 мың теңге;
Казталов аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын паспорттау жұмысы 524 км – 59 476 мың теңге;
Казталов ауданының Талдыапан, Сарықұдық, Қайшақұдық және Қособа ауылдарды сумен жабдықтау үшін су тазарту жабдықтарын сатып алуға – 38 752 мың теңге;

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.02.2024 № 13-3 (вводится в действие с 01.01.2024.); от 20.03.2024 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2024.); от 14.05.2024 № 17-6 (вводится в действие с 01.01.2024); 12.06.2024 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2024.); от 22.08.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2024 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 601 760 тысяч тенге, в том числе:
Акпатерский сельский округ – 28 737 тысяч тенге;
Брикский сельский округ – 34 321 тысяча тенге;
Болашакский сельский округ – 38 755 тысяч тенге;
Бостандыкский сельский округ – 36 405 тысяч тенге;
Жалпакталский сельский округ – 58 059 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ – 35 079 тысяч тенге;
Казталовский сельский округ – 56 766 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ – 34 229 тысяч тенге;
Кайындинский сельский округ – 31 824 тысячи тенге;
Қарасуский сельский округ – 36 531 тысяча тенге;
Караобинский сельский округ – 36 631 тысяча тенге;
Караузенский сельский округ – 35 319 тысяч тенге;
Кушанкольский сельский округ – 35 644 тысячи тенге;
Талдыапанский сельский округ – 30 806 тысяч тенге;
Талдыкудукский сельский округ – 34 292 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ – 38 362 тысячи тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 219 897 тысяч тенге:
Распределение указанных сумм бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района;
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.08.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024.).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в размере 72 110 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 22.02.2024 № 13-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.03.2024 № 15-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2024 № 17-6 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2024 № 19-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.08.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2024 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2024 жылға аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 601 760 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақпәтер ауылдық округі – 28 737 мың теңге;
Бірік ауылдық округі – 34 321 мың теңге;
Болашақ ауылдық округі – 38 755 мың теңге;
Бостандық ауылдық округі – 36 405 мың теңге;
Жалпақтал ауылдық округі – 58 059 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 35 079 мың теңге;
Казталов ауылдық округі – 56 766 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі – 34 229 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округі – 31 824 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі – 36 531 мың теңге;
Қараоба ауылдық округі – 36 631 мың теңге;
Қараөзен ауылдық округі – 35 319 мың теңге;
Қошанкөл ауылдық округі – 35 644 мың теңге;
Талдыапан ауылдық округі – 30 806 мың теңге;
Талдықұдық ауылдық округі – 34 292 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі – 38 362 мың теңге.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 219 897 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округі бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 22.08.2024 № 20-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 72 110 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2024 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2024.).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата С.Мулдашев
Приложение 1 к решению
Казталовского районного
маслихата от 22 декабря 2023 года
№ 11 - 1
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.08.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024.).
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 15-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Мулдашев
Аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 11 - 1 шешіміне № 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 22.08.2024 № 20-2 шешімімен (01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі).
мың тенге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

3 125
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 125
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 125
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
568 177
1
Социальное обеспечение
149 228
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 228
005
Государственная адресная социальная помощь
149 228
2
Социальная помощь
352 913
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 913
006
Оказание жилищной помощи
2 014
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 606
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 323
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
139 915
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно - ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно - курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
103 055
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
66 036
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 036
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 966
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 257
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 813
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
2 700 775
1
Жилищное хозяйство
2 367 183
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 442
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 442
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 359 741
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры
10 048
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

3 125
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 125
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 125
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
568 177
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
149 228
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 228
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
149 228
2
Әлеуметтiк көмек
352 913
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 913
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 014
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 606
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 323
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
139 915
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай - ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
103 055
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
66 036
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 036
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 966
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 257
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 813
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 700 775
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 367 183
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 442
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7 442
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 359 741
004
Инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 048
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20 361
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и развития языков
20 361
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
117 879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52 003
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
65 876
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
4 962
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 625
6
Земельные отношения
39 547
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39 547
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
39 547
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41 078
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 078
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 078
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 829
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 829
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66 829
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46 185
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
13 700
015
Капитальные расходы государственного органа
6 944
12
Транспорт и коммуникации
3 787 975
1
Автомобильный транспорт
3 778 268
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 778 268
022
Развитие транспортной инфраструктуры
23 057
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
51 759
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20 361
001
Жергілікті деңгейде мәдениет және тілдерді дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 361
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
117 879
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 003
003
Жастар саясаты саласында іс - шараларды іске асыру
65 876
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 962
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 962
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 625
6
Жер қатынастары
39 547
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39 547
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 547
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41 078
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 078
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 078
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 829
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 829
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66 829
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 185
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
13 700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 944
12
Көлiк және коммуникация
3 787 975
1
Автомобиль көлiгi
3 778 268
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 778 268
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
23 057
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
51 759
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
42 992
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
190
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
190
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
190
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
190
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
404 313
1
Социальное обеспечение
65 600
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65 600
005
Государственная адресная социальная помощь
65 600
2
Социальная помощь
260 490
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
260 490
006
Оказание жилищной помощи
1 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103 706
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 557
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 907
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
10 820
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 223
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78 223
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 966
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
28 257
062
Развитие системы квалификаций
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
65 715
1
Жилищное хозяйство
14 815
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
42 992
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
190
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
190
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
190
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
190
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
404 313
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
65 600
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65 600
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
65 600
2
Әлеуметтiк көмек
260 490
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
260 490
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103 706
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 557
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 907
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
10 820
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78 223
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 223
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 966
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
28 257
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
65 715
1
Тұрғын үй шаруашылығы
14 815
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі