О внесении изменений и дополнения в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №34-1
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 января 2023 года № 36-4
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат Западно–Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 669 693 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 104 955 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 519 938 тысяч тенге;
2) затраты – 4 669 693 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 79 312 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 938 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -79 312 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 312 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 155 250 тысяч тенге;
погашение займов – 75 938 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2023 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета – 739 518 тенге, в том числе на:
строительство культурно-оздоровительного центра в с. Мерей Таскалинского района ЗКО – 235 786 тысяч тенге;
строительство водопровода в с.Бирлик Таскалинского района – 348 482 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 155 250 тысяч тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета – 1 981 520 тысяч тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь – 27 082 тысячи тенге;
государственный социальный пакет – 4 282 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №34-1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 36-4 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тасқала аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №34-1 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 669 693 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 104 955 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 29 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 519 938 мың теңге;
2) шығындар – 4 669 693 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 312 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 938 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 79 312 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– 79 312 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 938 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 739 518 мың теңге, соның ішінде:
БҚО Тасқала ауданы Мерей ауылында мәдени-сауықтыру орталығының құрылысы – 235 786 мың теңге;
Тасқала ауданы, Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы – 348 482 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 155 520 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 1 981 520 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 27 082 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 4 282 мың теңге;

обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 24 384 тысячи тенге;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 1 035 тысяч тенге;
развитие продуктивной занятости – 316 518 тысяч тенге;
развитие системы квалификаций - 104 тысячи тенге;
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 531 тысяча тенге;
проект "Контракт поколений" - 576 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 3 000 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения в селе Аккайнар Таскалинского района ЗКО – 20 000 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Оян Таскалинского района, ЗКО – 1 040 293 тысячи тенге;
капитальный ремонт подъездной дороги к селу Актау Таскалинского района ЗКО – 31 452 тысячи тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к селу Бирлик Таскалинского района ЗКО – 33 918 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Достык Таскалинского района, ЗКО – 29 617 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог села Мерей Таскалинского района ЗКО – 239 403 тысячи тенге;
Капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Актау, Таскалинского района, ЗКО – 168 121 тысяча тенге;
Газификация детского сада "Айголек" с установкой АИТ (автономного источника тепла) с. Мерей Таскалинского района ЗКО – 37 204 тысячи тенге."

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 24 384 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 316 518 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 104 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 4 531мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына - 576 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 3 000 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Аққайнар ауылында кешенді-блок модуль орнату – 20 000 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Оян ауылына кіреберіс жолын күрделі жөндеу – 1 040 293 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Ақтау ауылына кірме жолының күрделі жөндеу - 31 452 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Бірлік ауылына кірме жолының күрделі жөндеу – 33 918 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Достық ауылына кіреберіс жолды күрделі жөндеу – 29 617 мың теңге;
БҚО, Тасқала ауданы, Мерей ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 239 403 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Ақтау ауылының көшелеріндегі көлік жолдарын күрделі жөндеу – 168 121 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Мерей ауылындағы автономды жылу көзін орнату арқылы "Айгөлек" бөбек жайын газбен қамту – 37 204 мың теңге."

26 613
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
172 410
6
Земельные отношения
25 839
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 839
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 839
007
Капитальные расходы государственного органа
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
146 571
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
146 571
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
146 571
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 627
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 627
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37 627
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37 627
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации
1 210 958
1
Автомобильный транспорт
1 201 115
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 201 115
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
65 832
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 135 283
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 843
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 843
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
9 843
13
Прочие
667 000
9
Прочие
667 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
407 524
062
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
407 524
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

26 613
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
172 410
6
Жер қатынастары
25 839
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 839
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 839
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге да қызметтер
146 571
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
146 571
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
146 571
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 627
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 627
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37 627
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37 627
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлiк және коммуникация
1 210 958
1
Автомобиль көлiгi
1 201 115
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 201 115
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
65 832
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 135 283
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
9 843
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 843
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
9 843
13
Басқалар
667 000
9
Басқалар
667 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
407 524
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
407 524
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі