О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 31-2 "Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2023-2025 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 ноября 2023 года № 9-2
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №31-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 617 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 68 617 тысяч тенге;
2) затраты – 79 924 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 307 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 307 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 307 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 517 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 42 017 тысяч тенге;
2) затраты – 44 610 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 093 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 093 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 093 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

Теректі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 31-2 "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 8 қарашадағы № 9-2 шешімі
Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №31-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75 617 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 68 617 мың теңге;
2) шығындар – 79 924 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 307 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 307 мың теңге.";
2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 517 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 42 017 мың теңге;
2) шығындар – 44 610 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 093 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 093 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 093 мың теңге.";
3- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 190 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 190 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 190 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Долинского сельского округа Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 569 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 940 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 56 569 тысяч тенге;
2) затраты – 59 991 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 422 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 422 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 422 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет сельского округа Құмақсай Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 392 тысячи тенге:
налоговые поступления – 850 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 39 392 тысячи тенге;
2) затраты – 41 353 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 961 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 961 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 961 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Подстепновского сельского округа Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 190 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 190 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 190 мың теңге.";
6- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Долин ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58 569 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 56 569 мың теңге;
2) шығындар – 59 991 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 422 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 422 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 422 мың теңге.";
7- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Құмақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 392 мың теңге:
салықтық түсімдер – 850 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 39 392 мың теңге;
2) шығындар – 41 353 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 961 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 961 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 961 мың теңге.";
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Подстепный ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 931 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 931 тысяча тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 8 ноября 2023 года № 9-2
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 31-2
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 931 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 931 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2023 жылғы 8 қарашадағы
№ 9-2 шешіміне 1-қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 31-2 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы