О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Астаны
Совместное постановление акимата города Астаны от 31 января 2024 года № 511-244 и решение маслихата города Астаны от 31 января 2024 года № 138/17-VIII
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании заключений Ономастической комиссии города Астаны от 3 августа 2023 года, Республиканской ономастической комиссии от 24 января 2024 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Алматы" города Астаны:
улице с проектным наименованием А30 – улица Оралхан Бөкей;
улице с проектным наименованием А40 – улица Сырбай Мәуленов;
улице с проектным наименованием А564 – улица Әмен Қайдаров;
улице с проектным наименованием № 101– улица Бұйрат;
улице с проектным наименованием А139 – улица Ақтекше;
улице с проектным наименованием А184 – улица Кендірлі;
улице с проектным наименованием А185 – улица Кеңсаз;
улице с проектным наименованием А187 – улица Қарашығанақ;
улице с проектным наименованием А206 – улица Қимасар;
улице с проектным наименованием А207 – улица Қойтас;
улице с проектным наименованием А208 – улица Тасөткел;
улице с проектным наименованием А344 – улица Маймекен;
по району "Байқоңыр" города Астаны:
безымянному парку, расположенному вдоль улицы Егемен Қазақстан газеті, – "Журналистер саябағы";
по району "Есиль" города Астаны:
улице с проектным наименованием № 29/1 и безымянной улице, начинающейся с улицы Түркістан и заканчивающейся на проспекте Ұлы Дала, – улица Нұрлан Балғымбаев;
по району "Нұра" города Астаны:
улице с проектным наименованием Е29 – улица Тәттімбет;
улице с проектным наименованием Е33 – улица Қорқыт ата.
2. Переименовать:
по районам "Алматы", "Байқоңыр" города Астаны:
проспект Әл-Фараби – в проспект Ақжол;
по району "Алматы" города Астаны:
улицу Гейдар Әлиев – в улицу Мұзафар Әлімбаев;
по району "Есиль" города Астаны:
улицу Сәбит Мұқанов – в улицу Шұбартау.
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков и архивного дела города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления и решения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления и решения на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.

Астана қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 31 қаңтардағы № 511-244 және Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 31 қаңтардағы № 138/17-VIII бірлескен қаулысы және шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы Ономастика комиссиясының 2023 жылғы 3 тамыздағы, Республикалық ономастикалық комиссиясының 2024 жылғы 24 қаңтардағы қорытындыларының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мыналарға:
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы А30 көшеге – Оралхан Бөкей көшесі;
жобалық атауы А40 көшеге – Сырбай Мәуленов көшесі;
жобалық атауы А564 көшеге – Әмен Қайдаров көшесі;
жобалық атауы № 101 көшеге – Бұйрат көшесі;
жобалық атауы А139 көшеге – Ақтекше көшесі;
жобалық атауы А184 көшеге – Кендірлі көшесі;
жобалық атауы А185 көшеге – Кеңсаз көшесі;
жобалық атауы А187 көшеге – Қарашығанақ көшесі;
жобалық атауы А206 көшеге – Қимасар көшесі;
жобалық атауы А207 көшеге – Қойтас көшесі;
жобалық атауы А208 көшеге – Тасөткел көшесі;
жобалық атауы А344 көшеге – Маймекен көшесі;
Астана қаласының "Байқоңыр" ауданы бойынша:
Егемен Қазақстан газеті көшесінің бойында орналасқан атаусыз саябаққа "Журналистер саябағы";
Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 29/1 көше мен Түркістан көшесінен басталып, Ұлы Дала даңғылында аяқталатын атаусыз көшеге – Нұрлан Балғымбаев көшесі;
Астана қаласының "Нұра" ауданы бойынша:
жобалық атауы Е29 көшеге – Тәттімбет көшесі;
жобалық атауы Е33 көшеге – Қорқыт ата көшесі деп атау берілсін.
2. Мыналар:
Астана қаласының "Алматы", "Байқоңыр" аудандары бойынша:
Әл-Фараби даңғылы – Ақжол даңғылы;
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
Гейдар Әлиев көшесі – Мұзафар Әлімбаев көшесі;
Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
Сәбит Мұқанов көшесі – Шұбартау көшесі деп қайта аталсын.
3. "Астана қаласының Тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны және шешімді бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулы және шешім ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата города Астаны и решения маслихата города Астаны возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
Аким города Астаны
___________ Ж. Қасымбек
Председатель маслихата
города Астаны
___________ Е. Каналимов

4. Осы Астана қаласы әкімдігі қаулысының және Астана қаласы мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов