Об областном бюджете на 2025–2027 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 25 ноября 2024 года № 8С-15-2
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 588 502 453 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 184 225 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 139 606 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 494 083 622 тысячи тенге;
2) затраты – 586 974 491 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 867 886 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 804 652 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 936 766 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -6 500 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 333 424 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 333 424 тысячи тенге.
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в областной бюджет – 50 %;
2) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 %;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;

2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 25 қарашадағы № 8С-15-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексi 8-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025–2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 588 502 453 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 84 184 225 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 139 606 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 000 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 494 083 622 мың теңге;
2) шығындар – 586 974 491 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 867 886 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 804 652 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 936 766 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – -6 500 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 6 500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 333 424 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 333 424 мың теңге.
2. Облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге кірістерді бөлудің нормативтері мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %;
3) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
4) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
5) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;

6) по социальному налогу в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;
7) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 %.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в сумме 37 418 104 тысячи тенге, в том числе:
Аршалынский район

6) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
7) облыстық бюджетке өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша – 100 %.
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 37 418 104 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
Аршалы ауданы

6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты районным (городов областного значения) бюджетам согласно приложению 5 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 1 888 377 тысяч тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение займов в сумме 13 421 228 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 7 377 755 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 6 043 473 тысячи тенге.
9. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
10. Утвердить перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2025 год, согласно приложению 7 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области
М.Ахметжанов
"11" декабря 2024 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
А.Шугурмакова
"11" декабря 2024 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 11 декабря 2024 года

6. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. 2025 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 1 888 377 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте 13 421 228 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 7 377 755 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 6 043 473 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттiң атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
10. 2025 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердiң атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
11. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
2024 жылғы "11" желтоқсан
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А.Шүгірмақова
2024 жылғы "11" желтоқсан
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы

3 335 022
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
197 697
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 372 514
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
674 194
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 261 107
081
Дошкольное воспитание и обучение
7 638 695
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
135 444 636
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 390 288
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
468 166
089
Организация профессионального обучения
290 415
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 634 329
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
38 024 185
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 094 705
285
Управление физической культуры и спорта области
8 285 765
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
7 485 291
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
800 474
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 598 106
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
822 553
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 359 757
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
472 721
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
3 943 075
05
Здравоохранение
17 846 883
253
Управление здравоохранения области
16 187 547
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
468 538
006
Услуги по охране материнства и детства
302 647
007
Пропаганда здорового образа жизни
29 667
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

3 335 022
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
197 697
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 372 514
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
674 194
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 261 107
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
7 638 695
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
135 444 636
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 390 288
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
3 816
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
468 166
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
290 415
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
26 634 329
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
38 024 185
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
1 094 705
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 285 765
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
7 485 291
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
800 474
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 598 106
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
822 553
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 359 757
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
472 721
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
3 943 075
05
Денсаулық сақтау
17 846 883
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16 187 547
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
468 538
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
302 647
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
29 667
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

133 217
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 127
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
222 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 018 154
029
Областные базы специального медицинского снабжения
190 712
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 710 799
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
867 447
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
534 147
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 235
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 647 887
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 659 336
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 659 336
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 275 590
256
Управление координации занятости и социальных программ области
20 105 321
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
264 400
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 280 346
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
95 990
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 711 296
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
720 003
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

133 217
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
222 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 018 154
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
190 712
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 710 799
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
867 447
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
534 147
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 235
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 647 887
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 659 336
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
1 659 336
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 275 590
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 105 321
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
264 400
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 280 346
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
95 990
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 711 296
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
720 003
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

64 602 843
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
7 188 722
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
186 753
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 643 870
006
Охрана животного мира
69 265
008
Мероприятия по охране окружающей среды
1 335 527
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
1 363 657
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
589 650
265
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
500 000
719
Управление ветеринарии области
4 324 038
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
329 522
003
Капитальные расходы государственного органа
769 272
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 185
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 572 798
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
51 998
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
27 012
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
358 840
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
52 590 083
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
617 147
002
Субсидирование развития семеноводства
1 234 968
003
Капитальные расходы государственного органа
15 190
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

64 602 843
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
7 188 722
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
186 753
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 643 870
006
Жануарлар дүниесін қорғау
69 265
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
1 335 527
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
1 363 657
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
589 650
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
500 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 324 038
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
329 522
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
769 272
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 185
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 572 798
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
51 998
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
27 012
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
358 840
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
52 590 083
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
617 147
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 234 968
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 190
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

140 794
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
21 014 622
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
86 760
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 727 642
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 245 328
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
615 335
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3 414 958
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 311 510
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
237 496
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
3 074 014
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
103 448
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
103 448
12
Транспорт и коммуникации
58 145 320
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
58 145 320
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
135 626
002
Развитие транспортной инфраструктуры
75 000
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 500 000
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
111 120
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
16 348 864
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 532 698
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
28 442 012
13
Прочие
78 327 222
257
Управление финансов области
1 926 516
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 926 516
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
72 550 804
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

140 794
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
21 014 622
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
86 760
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 727 642
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 245 328
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
615 335
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3 414 958
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 311 510
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 496
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 074 014
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
103 448
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 448
12
Көлiк және коммуникация
58 145 320
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
58 145 320
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 626
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
75 000
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 500 000
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
111 120
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
16 348 864
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 532 698
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
28 442 012
13
Басқалар
78 327 222
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 926 516
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 926 516
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
72 550 804
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

от 11 декабря 2024 года
№ 8С-16-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
88 858 228
в том числе:
Целевые текущие трансферты
20 060 498
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
267 233
Аппарат акима области
663 091
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
663 091
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
4 653
На повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
4 653
Управление образования области
8 229 828
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
3 503 656
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования
88 750
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
53 336
На размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 094 705
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 477 903
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
11 478
Управление здравоохранения области
4 422 587
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
1 950 000
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне
1 874 620
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
353 941
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
155 522
На повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов
88 504
Управление координации занятости и социальных программ области
2 667 454
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
625 215
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
126 000
На повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг

2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 8С-16-2 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
88 858 228
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
20 060 498
оның iшiнде:
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
267 233
Облыс әкімінің аппараты
663 091
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
663 091
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
4 653
Ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4 653
Облыстың бiлiм басқармасы
8 229 828
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
3 503 656
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
88 750
Ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
53 336
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
1 094 705
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
3 477 903
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
11 478
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 422 587
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
1 950 000
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
1 874 620
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
353 941
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
155 522
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
88 504
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 667 454
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
625 215
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
126 000
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

171 323
На выплату государственной адресной социальной помощи
1 744 916
Управление физической культуры и спорта области
20 065
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта
20 065
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
860 460
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
860 460
Управление ветеринарии области
289 903
На проведение противоэпизоотических мероприятий
237 905
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
51 998
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 635 224
На приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 635 224
Целевые трансферты на развитие
48 043 078
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 341 775
На строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
2 143 011
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
381 084
На строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
3 943 075
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 874 605
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
19 245 268
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
2 244 387
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5 673 248
На развитие теплоэнергетической системы
4 379 795
На развитие систем теплоснабжения
2 813 520
На развитие газотранспортной системы
255 832
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
864 067
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 014 419
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 456 035
На развитие транспортной инфраструктуры
685 132
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
15 408 824
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
340 536
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 021 543
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 000 000
На увеличение водности поверхностных водных ресурсов
1 000 000
Бюджетные кредиты
20 754 652
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 254 652
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 254 652
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области

171 323
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
1 744 916
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
20 065
Мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
20 065
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
860 460
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
860 460
Облыстың ветеринария басқармасы
289 903
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
237 905
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
51 998
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 635 224
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға
2 635 224
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
48 043 078
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 341 775
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға
2 143 011
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
381 084
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға
3 943 075
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 874 605
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
19 245 268
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 244 387
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 673 248
Жылу-энергетика жүйесін дамытуға
4 379 795
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
2 813 520
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
255 832
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
864 067
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 014 419
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 456 035
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
685 132
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
15 408 824
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
340 536
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 021 543
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 000 000
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
1 000 000
Бюджеттік несиелер
20 754 652
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 254 652
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 254 652
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы

19 500 000
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
2 500 000
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
17 000 000
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 11 декабря 2024 года
№ 8С-16-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

19 500 000
Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру
2 500 000
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
17 000 000
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 8С-16-2 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы

67 442 874
в том числе:
Целевые текущие трансферты
32 478 406
в том числе:
Аппарат акима области
514 767
На укрепление материально-технической базы государственных органов города Кокшетау
514 767
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
149 000
На приобретение помещений, зданий, сооружений
149 000
Управление цифровизации и архивов области
415 872
На развитие проекта "Smart Aqkol" в Аккольском районе
415 872
Управление координации занятости и социальных программ области
5 359 815
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
542 747
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 745 202
На обеспечение льготного проезда
57 709
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
509 814
На создание и содержание центров по поддержке семей
115 073
На выплату государственной адресной социальной помощи
684 953
На социальную помощь отдельным категориям граждан
182 682
На социальную поддержку пожилых людей
1 502 735
На открытие Центра активного долголетия в городе Кокшетау
18 900
Управление культуры области
1 913 295
На ремонт объектов культуры
227 340
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 117 719
На материально-техническое оснащение организациям культуры
23 236
На содержание объектов культуры
545 000
Управление физической культуры и спорта области
219 960
На реализацию мероприятий в сфере спорта
219 960
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 814 934
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
3 333 369
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
95 115
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
181 375
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
1 205 075
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 090 763
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
16 492 667
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 598 096
Целевые трансферты на развитие
34 964 468
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 218 380
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
5 351 197
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 024 026
На развитие объектов спорта

67 442 874
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
32 478 406
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
514 767
Көкшетау қаласы мемлекеттік органдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
514 767
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
149 000
Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатып алуға
149 000
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
415 872
Ақкөл ауданында "Smart Aqkol" жобасын дамыту
415 872
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
5 359 815
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
542 747
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 745 202
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
57 709
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
509 814
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
115 073
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
684 953
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
182 682
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
1 502 735
Көкшетау қаласында "Белсенді ұзақ өмір сүру" орталығын ашылуға
18 900
Облыстың мәдениет басқармасы
1 913 295
Мәдениет объектілерін жөндеуге
227 340
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 117 719
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
23 236
Мәдениет объектілерін ұстауға
545 000
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
219 960
Спорт саласындағы іс-шараларды іске асыруға
219 960
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 814 934
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
3 333 369
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
95 115
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
181 375
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
1 205 075
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 090 763
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
16 492 667
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
2 598 096
Нысаналы даму трансферттерi
34 964 468
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 218 380
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
5 351 197
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 024 026
Спорт объектілерін дамытуға

1 823 541
На развитие объектов государственных органов и обороны
15 896
На развитие объектов культуры и отдыха
130 798
На развитие объектов сельского хозяйства
106 555
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
766 367
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 669 527
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
4 850 786
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
4 122 869
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
2 736 660
На развитие газотранспортной системы

1 823 541
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
15 896
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
130 798
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға
106 555
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
766 367
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 669 527
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
4 850 786
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 122 869
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
2 736 660
Газ-көлік жүйесін дамытуға

2 600 000
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
38 055
Приложение 6 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 11 декабря 2024 года
№ 8С-16-2
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 7 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 11 декабря 2024 года
№ 8С-16-2
Перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2025 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

2 600 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
38 055
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 8С-16-2 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 8С-16-2 шешіміне
7-қосымша
2025 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру