О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 29/2
В соответствии с подпунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 12 966 605,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 048 499,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 117,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 905 989,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 966 605,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 195,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 178 906,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 115 711,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 63 195,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 195,0тысяч тенге.
2. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
3. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселка, сельских округов на 2025 год согласно приложению 6.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом по бюджетным кредитам в сумме 115 711,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60 020,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия в сумме 232 643,0 тысячи тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сельских округов в сумме 700 996,0 тысяч тенге, в том числе:

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 966 605,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 048 499,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 117,0 мың теңге;
трансферттер түсімі– 9 905 989,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 966 605,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 195,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 178 906,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 711,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 63 195,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 63 195,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар құрамынан кент, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылғаны 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 115 711,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша қарыз өтелуі ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 60 020,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 232 643,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделгені ескерілсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 700 996,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

поселку Аршалы – 187 913,0 тысяч тенге;
Ижевскому сельскому округу – 48 919,0 тысяч тенге;
Сельскому округу Жибек жолы – 50 348,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 34 266,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 321,0 тысяча тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 33 324,0 тысячи тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 51 826,0 тысяч тенге;
Сельскому округу Елтоқ – 42 026,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу – 57 216,0 тысяч тенге;

Аршалы кентіне – 187 913,0 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 48 919,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 50 348,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 34 266,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 321,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 33 324,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 51 826,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 42 026,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 57 216,0 мың теңге;

41 522,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
181 522,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 910,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
139 667,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
65 890,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 200,0
065
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 200,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 297,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 297,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 963,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
617,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 717,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 613 957,0
1
Жилищное хозяйство
1 027 852,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 027 852,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция
жилья коммунального жилищного фонда
1 027 852,0
2
Коммунальное хозяйство
546 105,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 001,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
84 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
462 104,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
462 104,0
3
Благоустройство населенных пунктов
40 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

41 522,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
181 522,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 910,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
139 667,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
65 890,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 200,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6 200,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 297,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 297,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 963,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
617,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 717,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 613 957,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 027 852,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 027 852,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 027 852,0
2
Коммуналдық шаруашылық
546 105,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 001,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
84 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
462 104,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
462 104,0
3
Елді-мекендерді көркейту
40 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

67 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
67 000,0
071
Мероприятия по охране окружающей среды
67 000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
116 472,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
65 320,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
65 320,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
51 152,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
51 152,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 046,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 046,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
44 046,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44 046,0
12
Транспорт и коммуникации
2 000,0
1
Автомобильный транспорт
2 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 000,0
13
Прочие
4 657 194,0
9
Прочие
4 657 194,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 986,0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
12 986,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
60 020,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
60 020,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4 584 188,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 981 386,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 602 802,0
14
Обслуживание долга
5 194,0
1
Обслуживание долга
5 194,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 194,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

67 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
67 000,0
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
67 000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
116 472,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
65 320,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
65 320,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
51 152,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 152,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 046,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 046,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
44 046,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44 046,0
12
Көлiк және коммуникация
2 000,0
1
Автомобиль көлiгi
2 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 000,0
13
Басқалар
4 657 194,0
9
Басқалар
4 657 194,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 986,0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
12 986,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
60 020,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
60 020,0
466
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) сәулет, қалақұрылысыжәнеқұрылысбөлімі
4 584 188,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
2 981 386,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 602 802,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 194,0
1
Борышқа қызмет көрсету
5 194,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 194,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

1 233 298,0
007
Бюджетные изъятия
408 090,0
038
Субвенции
825 208,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 29/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
2 189 963,0
Целевые текущие трансферты
47 170,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 252,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи
33 205,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республики Казахстан, в том числе:
13 047,0
Увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
12 220,0
Санаторно-курортное лечение детям с ментальным нарушением
827,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
918,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
918,0
Целевые трансферты на развитие
1 963 887,0
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 963 887,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района Акмолинской области (линии электропередач)
592 990,0
Строительство Центра досуга на 150 мест в селе Жибек жолы Аршалынского района
141 101,0
Строительство Физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
729 796,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры (доржно-уличные сети) (корректировка), расположенные по адресу: Булаксайский сельский округ села Костомар Аршалынского района Акмолинской области
500 000,0
Бюджетные кредиты
178 906,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
178 906,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
178 906,0
Приложение 5 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2023 года
№ 29/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего

1 233 298,0
007
Бюджеттік алып коюлар
408 090,0
038
Субвенциялар
825 208,0
IІІ. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
Бюджеттiк кредиттер
0
IV.Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
4 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
2 189 963,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
47 170,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Барлығы
46 252,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
33 205,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
13 047,0
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер)қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
12 220,0
Ақыл-ой кемістігі бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
827,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
918,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
918,0
Нысаналы даму трансферттері
1 963 887,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 963 887,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электр беру желілері) салу
592 990,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 150 орындық демалыс орталығын салу
141 101,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
729 796,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылының Бұлақсай ауылдық округі мекенжайында орналасқан инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылым (жол-көше желілері) салу (түзету)
500 000,0
Бюджеттік кредиттер
178 906,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
178 906,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
178 906,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы

7 894 932,0
Целевые текущие трансферты
1 144 146,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
158 358,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 717,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
35 937,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
41 522,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной помощи
13 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на социальную помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
8 514,0
На единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 851,0
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств
492,0
На выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
3 834,0
На возмещение затрат на саноторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1 337,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на социальную поддержку пожилых людей, в том числе:
51 668,0
На возмещение затрат на саноторно-курортное лечение пенсионеров
51 668,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
972 802,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение льготного проезда
6 200,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
899 602,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
20 350,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь Аршалынского района

7 894 932,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 144 146,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
158 358,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
7 717,0
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмірін жақсартуға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
35 937,0
Ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
41 522,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге мемлекеттік атаулы көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
13 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
8 514,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
2 851,0
Басқа мемлекеттердің аумағындағыевых қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
492,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
3 834,0
Басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
1 337,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге қарттарды әлеуметтік қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
51 668,0
Зейнеткерлерді санаторлық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеуге
51 668,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
972 802,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
6 200,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
899 602,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
20 350,0
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу

879 252,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на развитие жилищно-коммунального хозяйства в том числе:
67 000,0
Установка автоматической станции контроля качества атмосферного воздуха в поселке Аршалы Аршалынского района Акмолинской области
67 000,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 986,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
12 986,0
Капитальный ремонт Анарского сельского клуба станции Анар Аршалынского района
12 986,0
Целевые трансферты на развитие
6 750 786,0
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4 110 247,0
Реконструкция разводящих сетей водосабжения в селе Жалтырколь Аршалынского района
462 104,0
Разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерных сетей и транспортной инфраструктуры индустриальной зоны 42 Разъезд сельского округа Елтоқ Аршалынского района Акмолинской области (водоснабжение)"
140 964,0
Разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерных сетей и транспортной инфраструктуры индустриальной зоны 42 Разъезд сельского округа Елтоқ Аршалынского района Акмолинской области (водоотведение)"
106 496,0
Разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерных сетей и транспортной инфраструктуры индустриальной зоны 42 Разъезд сельского округа Елтоқ Аршалынского района Акмолинской области (электроснабжение)"
82 725,0
Разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерных сетей и транспортной инфраструктуры индустриальной зоны 42 Разъезд сельского округа Елтоқ Аршалынского района Акмолинской области (дорога)"
100 773,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района Акмолинской области (линии электроснабжения)
100 000,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в микрорайонах 6,7 и 8 села Жибек жолы Аршалынского района (водопроводные сети)
81 386,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры (линии электроснабжения) в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
596 884,0
Строительство Дома культуры на 300 мест в поселке Аршалы
38 915,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в микрорайонах 1,3,4,6,7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района (улично-дорожная сеть)
1 000 000,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в селе Жалтырколь сельского округа Жибек жолы Аршалынского района (улично-дорожные сети)
1 000 000,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района (дорожные-уличные сети)

879 252,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
67 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінде атмосфералық ауа сапасын бақылаудың автоматты станциясын орнату
67 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 986,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
12 986,0
Аршалы ауданы Анар станциясының Анар ауылдық клубын күрделі жөндеу
12 986,0
Нысаналы даму трансферттері
6 750 786,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4 110 247,0
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялау
462 104,0
"Ақмола облысы Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің 42 разъезд индустриялық аймағының инженерлік желілері мен көлік инфрақұрылымын салу (сумен жабдықтау" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
140 964,0
"Ақмола облысы Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің 42 разъезд индустриялық аймағының инженерлік желілері мен көлік инфрақұрылымын салу (сумен жабдықтау)" объектісі бойынша жобалау
106 496,0
"Ақмола облысы Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің 42 разъезд индустриялық аймағының инженерлік желілері мен көлік инфрақұрылымын салу (электрмен жабдықтау)" объектісі бойынша жобалау
82 725,0
"Ақмола облысы Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің 42 разъезд индустриялық аймағының инженерлік желілері мен көлік инфрақұрылымын салу (жолдар)" объектісі бойынша жобалау
100 773,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электрмен жабдықтау желілері) салу
100 000,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылының 6,7 және 8 шағын аудандарында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (су құбыры желілері) салу
81 386,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (электрмен жабдықтау желісі) салу
596 884,0
Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
38 915,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы 1,3,4,6,7 және 8 шағын аудандарда инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желісі) салу
1 000 000,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылдық округінің Жалтыркөл ауылында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) салу
1 000 000,0
Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (жол-көше желілері) салу

400 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 640 539,0
Строительство газоснабжения в поселке Аршалы Аршалынского района Акмолинской области
332 953,0
Строительство подводящего газопровода в селе Жибек жолы, селе Жалтырколь Аршалынского района Акмолинской области
2 307 586,0
Приложение 6 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 29/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
Целевые текущие трансферты
899 602,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
899 602,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь Аршалынского района
879 252,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
20 350,0

400 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 640 539,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінде газбен жабдықтау құрылысы
332 953,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында, Жалтыркөл ауылында газ құбырын салу
2 307 586,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
Ағымдағы нысаналы трансферттер
899 602,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
899 602,0
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
879 252,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
20 350,0