О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2025-2027 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2024 года № 30/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 337 152,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 149 019,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 187 913,0 тысяч тенге;
2) затраты – 337 152,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 69 528,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 159,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 450,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 919,0 тысяч тенге;
2) затраты – 69 528,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 1 119 766,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 139 976,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 929 600,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 119 766,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 500,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 234,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 266,0 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 337 152,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 149 019,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 187 913,0 мың теңге;
2) шығындар – 337 152,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 528,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 159,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 450,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 919,0 мың теңге;
2) шығындар – 69 528,0 мың теңге;
3) бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 119 766,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 139 976,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 929 600,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 119 766,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Анар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 500,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 234,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 266,0 мың теңге;

2) затраты – 43 500,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Берсуатского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 57 389,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 563,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 826,0 тысяч тенге;
2) затраты – 57 389,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа Турген на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 53 224,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 610,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 614,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 224,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Константиновского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 74 851,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 190,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 445,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 216,0 тысяч тенге;
2) затраты – 74 851,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 45 166,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 141,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 025,0 тысячи тенге;
2) затраты – 45 166,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет сельского округа Елтоқ на 2025-2027 годы, согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 73 887,0 тысяч тенге, в том числе:

2) шығындар – 43 500,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 389,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 563,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 826,0 мың теңге;
2) шығындар – 57 389,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Түрген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 224,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 610,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 614,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 224,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Константинов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 851,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 445,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 216,0 мың теңге;
2) шығындар – 74 851,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 166,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 141,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 025,0 мың теңге;
2) шығындар – 45 166,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Елтоқ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26, 27 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 887,0 мың теңге, соның ішінде:

налоговые поступления – 11 511,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 376,0 тысяч тенге;
2) затраты – 73 887,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет сельского округа Арнасай на 2025-2027 годы, согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 41 002,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 681,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 321,0 тысяч тенге;
2) затраты – 41 002,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Сарабинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 181,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 940,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 241,0 тысяч тенге;
2) затраты – 43 181,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
12. Утвердить бюджет Булаксайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 61 652,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 695,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 957,0 тысяч тенге;
2) затраты – 61 652,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 40 753,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 285,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 144,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 324,0 тысяч тенге;
2) затраты – 40 753,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
14. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2025 год предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 700 996,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 187 913,0 тысяч тенге;

салықтық түсімдер – 11 511,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62 376,0 мың теңге;
2) шығындар – 73 887,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Арнасай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29, 30 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 002,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 681,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 321,0 мың теңге;
2) шығындар – 41 002,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Сараба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 181,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 940,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 241,0 мың теңге;
2) шығындар – 43 181,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
12. 2025-2027 жылдарға арналған Бұлақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35, 36 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 652,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 695,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50 957,0 мың теңге;
2) шығындар – 61 652,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 37, 38, 39 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 753,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 285,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 144,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 324,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 753,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
14. 2025 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджет түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен 700 996,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 187 913 мың теңге;

Ижевскому сельскому округу – 48 919,0 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 50 348,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 34 266,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 321,0 тысяча тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 33 324,0 тысячи тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 51 826,0 тысяч тенге;
Сельскому округу Елтоқ – 42 026,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу – 57 216,0 тысяч тенге;
сельскому округу Турген – 44 614,0 тысячи тенге;

Ижев ауылдық округіне – 48 919,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 50 348,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 34 266,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 321,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 33 324,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 51 826,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 42 026,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 57 216,0 мың теңге;
Түрген ауылдық округіне – 44 614,0 мың теңге;

Булаксайскому сельскому округу – 50 957,0 тысяч тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 37 241,0 тысяча тенге;
Михайловскому сельскому округу – 36 025,0 тысяч тенге.
15. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 40.
16. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата А.Балташев
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата

Бұлақсай ауылдық округіне – 50 957,0 мың теңге;
Сараба ауылдық округіне – 37 241,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округіне – 36 025,0 мың теңге.
15. 2025 жылға арналған кент, ауылдық округ бюджеті түсімдерінің құрамында 40 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
16. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Балташев
Аршалы аудандық
мәслихатының

879 252,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
20 350,0

879 252,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
20 350,0