О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8С-14/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 5 декабря 2024 года № 8С-29/3
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 8С-14/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Есиль на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 222637,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 173851 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2240 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46544,6 тысяч тенге;
2) затраты – 241686,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-19048,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19048,9 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции
"3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 34938,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6331,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 275 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 402,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27929,9 тысяч тенге;
2) затраты – 37070,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2131,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2131,5 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Двуреченского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 24688 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12902 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11786 тысяч тенге;
2) затраты – 25846,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1158,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1158,4 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-14/2 "2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 желтоқсандағы № 8С-29/3 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №8С-14/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 222637,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 173851 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2240 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 46544,6 мың теңге;
2) шығындар – 241686,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-19048,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19048,9 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34938,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6331,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 275 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 402,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27929,9 мың теңге;
2) шығындар – 37070,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2131,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2131,5 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024-2025 жылдарға арналған Двуречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24688 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11786 мың теңге;
2) шығындар – 25846,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1158,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1158,4 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Утвердить бюджет Жаныспайского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 24310 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9239 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15071 тысяча тенге;
2) затраты – 25752,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1442,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 1442,8 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Знаменка на 2024-2026 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 102693 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6992 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 95701 тысяча тенге;
2) затраты – 103203,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-510,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 510 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Интернационального сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 74527 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10117 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64410 тысяч тенге;
2) затраты – 74921,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-394,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 394,5 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Красивинского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 49531,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12903,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 238 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36390 тысяч тенге;
2) затраты – 52154,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2622,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2622,6 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:

"5. 2024-2025 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24310 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9239 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15071 мың теңге;
2) шығындар – 25752,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1442,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1442,8 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Знаменка ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 102693 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6992 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 95701 мың теңге;
2) шығындар – 103203,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-510,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 510,9 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024-2026 жылдарға арналған Интернациональный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74527 теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10117 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 64410 мың теңге;
2) шығындар – 74921,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-394,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 394,5 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024-2026 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49531,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12903,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 238 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36390 мың теңге;
2) шығындар – 52154,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2622,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2622,6 мың теңге.";
13 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"13. Утвердить бюджет села Орловка на 2024-2026 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 22620 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4548,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18071,5 тысяч тенге;
2) затраты – 22987 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 367) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 367 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 36764 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12518 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 129 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 298 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23819 тысяч тенге;
2) затраты – 39278 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2514) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2514 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 22963 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8271 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 128 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14564 тысячи тенге;
2) затраты – 23415,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 452,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 452,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно осуществляющий полномочия
председателя Есильского районного маслихата Е.Челюбеева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
С.Балжанов
5 декабря 2024 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного маслихата
от 5 декабря 2024 года

"13. 2024-2026 жылдарға арналған Орловка ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22620 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4548,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18071,5 мың теңге;
2) шығындар – 22987 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-367) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 367 мың теңге.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2024-2026 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36764 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12518 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 129 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 298 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23819 мың теңге;
2) шығындар – 39278 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2514) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2514 мың теңге.";
15 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2024-2026 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22963 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8271 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 128 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14564 мың теңге;
2) шығындар – 23415,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-452,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 452,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 19, 22, 25, 28, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихаты төрайымының
өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы
Е.Челюбеева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
2024 жыл 5 желтоқсан
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 5 желтоқсандағы