О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 1/27.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 366 575,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 413 948,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 097,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 119,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 912 411,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 560 277,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-11 862,0) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 388,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 250,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 181 740,3) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 181 740,3 тысяч тенге:
поступление займов – 35 388,0 тысяч тенге;
погашение займов – 47 250,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 193 602,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 27.02.2025 № 1/29 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем бюджетной субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в сумме 823 919,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 предусмотрен объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 161 533,0 тысяч тенге, в том числе:
Коргалжынского сельского округа – 19 259,0 тысяч тенге;
Амангельдинского сельского округа – 22 285,0 тысяч тенге;
Арыктинского сельского округа - 15 649,0 тысяч тенге;
Карашалгинского сельского округа – 26 472,0 тысяч тенге;
Кенбидайкского сельского округа – 18 882,0 тысяч тенге;
Майшукырского сельского округа – 19 621,0 тысяч тенге;
Кызылсайского сельского округа – 20 477,0 тысяч тенге;
Сабындинского сельского округа – 18 888,0 тысяч тенге.

2025 -2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/27 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 - бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 1-тармағының 1) - тармақшасына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 2 366 575,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 413 948,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 097,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 119,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 912 411,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 560 277,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-11 862,0) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35 388,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 250,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 181 740,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 181 740,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 35 388,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 250,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -193 602,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 27.02.2025 № 1/29 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 823 919,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 161 533,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қорғалжын ауылдық округінің – 19 259,0 мың теңге;
Амангелді ауылдық округінің - 22 285,0 мың теңге;
Арықты ауылдық округінің – 15 649,0 мың теңге;
Қарашалғын ауылдық округінің – 26 472,0 мың теңге;
Қенбидайық ауылдық округінің – 18 882,0 мың теңге;
Майшұқыр ауылдық округінің – 19 621,0 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округінің – 20 477,0 мың теңге;
Сабынды ауылдық округінің – 18 888,0 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.

6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Коргалжынского районного маслихата Б.Рыспаев
Приложение 1 к решению
Коргалжынского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
7. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық мәслихатының төрағасы Б.Рыспаев
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы

588,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
211 789,0
1
Социальное обеспечение
57 127,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 127,0
005
Государственная адресная социальная помощь
57 127,0
2
Социальная помощь
90 674,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90 674,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 463,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 984,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
318,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 418,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
27 991,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63 987,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 987,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 799,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
200,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 988,7
07
Жилищно-комму нальное хозяйство
4 600,0
2
Коммунальное хозяйство
4 600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 600,0
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
4 600,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
441 527,6
1
Деятельность в области культуры
172 977,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
172 977,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
172 977,0
2
Спорт
103 167,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

588,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
211 789,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
57 127,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 127,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
57 127,0
2
Әлеуметтiк көмек
90 674,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90 674,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 463,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 984,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
318,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 418,3
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
27 991,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63 987,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 987,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 799,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
200,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 988,7
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
4 600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 600,0
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
4 600,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
441 527,6
1
Мәдениет саласындағы қызмет
172 977,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
172 977,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
172 977,0
2
Спорт
103 167,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

19 463,0
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
295,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
492,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
315,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
13 700,0
на социальную поддержку пожилых людей
9 441,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
400 000,0
капитальный ремонт дома культуры в селе Сабынды Коргалжынского района
400 000,0
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
468 290,0
укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Орлеу"
71 500,0
Средний ремонт дорог улицы Казыбек би 0-1.0 км, улицы Магжана Жумабаева 0-2.15 км, улицы Максима Горького 0-1.46 км, улицы Алиби Жангельдина 0.4-1.46 км в селе Коргалжын, улицы Абая 0-0,8 км в селе Абай Коргалжынского района Акмолинской области
6 790,0
Средний ремонт улиц Абая, Максима Горького, Алиби Жангельдина, Магжана Жумабаева, Казыбек Би в селе Коргалжын
300 000,0
Текущий ремонт подъездной дороги села Каргалы Коргалжынского района
50 000,0
Содержание дорог местного значения Коргалжынского района
40 000,0
Целевые трансферты на развитие
114 493,0
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114 493,0
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Коргалжын
Коргалжынского района
86 967,0
Строительство скотомогильника в селе Коргалжын Коргалжынского района
27 526,0
Приложение 6 к решению
Коргалжынского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 1/27
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2025 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 27.02.2025 № 1/29 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
170 096,8
Целевые текущие трансферты
170 096,8
Коргалжынский сельский округ
124 288,7
в том числе:
На дополнительные денежные выплаты
3 123,0
На переподготовку государственных служащих и служебные командировки
481,2
На услуги национальных информационных технологий
444,5
На ежегодное техническое обслуживание и текущий ремонт системы видеонаблюдения
2 500,0
На приобретение автомашины

19 463,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
295,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
492,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
315,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
13 700,0
қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
9 441,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
400 000,0
Қорғалжын ауданы Сабынды ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеу
400 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
468 290,0
"Өрлеу" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
71 500,0
Ақмола облысы Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылы Қазыбек би көшесі 0-1.0 шқ, Мағжан Жұмабаев көшесі 0-2.15 шқ, Максим Горький көшесі 0-1. 46 шқ, Әліби Жангелдин көшесі 0.4-1.46 шқ, Абай ауылы Абай көшесі 0-0,8 шқ жолдарын орташа жөндеу
6 790,0
Қорғалжын ауылының Абай, Максим Горький, Әліби Жангельдин, Мағжан Жұмабаев, Қазыбек Би көшелерін орташа жөндеу
300 000,0
Қорғалжын ауданы Қарғалы ауылына кіреберіс жолды ағымдағы жөндеу
50 000,0
Қорғалжын ауданының жергілікті маңызы бар жолдарды күтіп-ұстау
40 000,0
Нысаналы даму трансферттерi
114 493,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114 493,0
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
86 967,0
Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылында мал қорымын салуға
27 526,0
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1/27 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 27.02.2025 № 1/29 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
170 096,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
170 096,8
Қорғалжын ауылдық округі
124 288,7
оның iшiнде:
Қосымша ақшалай төлемдерге
3 123,0
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлауға және қызметтік іссапарларға
481,2
Ұлттық ақпараттық технологиялар қызметтеріне
444,5
Бейнебақылау жүйесіне жыл сайынғы техникалық қызмет көрсетуге және ағымдағы жөндеуге
2 500,0
Автокөлік сатып алуға