О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года №74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 27 мая 2024 года № 138
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1.Внести в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 534 395 533,7 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 81 114 072,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 10 028 290 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 443 253 171,2 тысяча тенге;
2) затраты – 570 668 071,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 124 337,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 542 734 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 418 396,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -62 396 877,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 62 396 877,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 342 734 тысячи тенге;
погашение займов – 12 523 428,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 577 570 тысяч тенге.";
пункт 11:
дополнить подпунктами 14-7) и 14-8) следующего содержания:
"14-7) мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы;";
14-8) организацию сохранения государственного жилищного фонда;";
дополнить пунктом 11-2) следующего содержания:

Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы №74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 мамырдағы № 138 шешімі
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 534 395 533,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 81 114 072,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 028 290 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 443 253 171,2 мың теңге;
2) шығындар – 570 668 071,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 26 124 337,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 40 542 734 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 418 396,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -62 396 877,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 62 396 877,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 342 734 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 523 428,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 577 570 мың теңге.";
11-тармақ:
14-7) және 14-8) мазмұндағы тармақшалармен толықтырылсын:
"14-7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға;
14-8) мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;";
мынадай мазмұндағы 11-2) тармақпен толықтырылсын:

"11-2. Учесть в областном бюджете поступление займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа на 2024 год за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в сумме 21 479 474 тысячи тенге.".

"11-2. Облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алуға қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 21 479 474 мың теңге сомасында бекітілсін.".

683 581
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 087 366
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
508 891
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 139 124
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 060
261
Управление образования области
581 551
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
477 842
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
103 709
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 151 655,2
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 151 655,2
2
Социальная помощь
9 440 794
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 440 794
068
Программа занятости
9 440 794
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 949 520
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 772 507
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
215 964
007
Капитальные расходы государственного органа
19 125
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 959
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
27 411
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
406 251
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 097 797
263
Управление внутренней политики области
45 869
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
45 869
270
Управление по инспекции труда области
131 144
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
131 144
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

683 581
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 087 366
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
508 891
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 139 124
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 060
261
Облыстың білім басқармасы
581 551
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
477 842
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
103 709
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 151 655,2
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 151 655,2
2
Әлеуметтiк көмек
9 440 794
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 440 794
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 440 794
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 949 520
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 772 507
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
215 964
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 125
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 959
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
27 411
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
406 251
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 097 797
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
45 869
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
45 869
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
131 144
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 144
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

20 261 055
719
Управление ветеринарии области
3 790 704
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
202 100
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
53 142
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
120 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
224 921
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 687 981
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
367 853
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 100
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 743
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
59 864
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
16 466 817
002
Субсидирование развития семеноводства
250 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
481 089
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
7 297
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
284 298
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 640
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 231
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
623 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

20 261 055
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 790 704
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
202 100
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
53 142
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
120 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
224 921
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 687 981
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
367 853
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 100
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 743
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
59 864
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
16 466 817
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
250 000
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
481 089
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
7 297
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
284 298
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 640
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 231
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
623 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

235 395
5
Другие виды медицинской помощи
113 093
253
Управление здравоохранения области
113 093
029
Областные базы специального медицинского снабжения
113 093
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 034 651
253
Управление здравоохранения области
5 034 651
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
168 954
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
159 197
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
43 663
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
73 627
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
150 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 439 210
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 216 388
1
Социальное обеспечение
3 931 991
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 407 247
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
717 263
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 088 524
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
524 122
064
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 062 787
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 551
261
Управление образования области
524 744
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
388 377
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
136 367
2
Социальная помощь
10 830 142
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 830 142
068
Программа занятости
10 830 142
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

235 395
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
113 093
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
113 093
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
113 093
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 034 651
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 034 651
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
168 954
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
159 197
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
43 663
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
73 627
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
150 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 439 210
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 216 388
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 931 991
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 407 247
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
717 263
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 088 524
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
524 122
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 062 787
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 551
261
Облыстың білім басқармасы
524 744
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
388 377
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
136 367
2
Әлеуметтiк көмек
10 830 142
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 830 142
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
10 830 142
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

44 743
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
11 752 138
002
Субсидирование развития семеноводства
250 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
480 986
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
304 458
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 640
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 231
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 378 405
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
38 666
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 592 790
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 983 976
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
353 912
3
Лесное хозяйство
1 577 672
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 577 672
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 455 172
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
122 500
5
Охрана окружающей среды
116 085
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
116 085
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
116 085
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
409 684
719
Управление ветеринарии области
154 395
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
114 910
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
16 013
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
23 199
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения

44 743
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
11 752 138
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
250 000
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
480 986
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
304 458
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 640
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 231
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 378 405
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
38 666
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 592 790
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 983 976
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
353 912
3
Орман шаруашылығы
1 577 672
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 577 672
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 455 172
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
122 500
5
Қоршаған ортаны қорғау
116 085
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
116 085
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 085
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
409 684
719
Облыстың ветеринария басқармасы
154 395
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
114 910
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
16 013
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
23 199
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру