О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 14 декабря 2023 года № 109 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 31 октября 2024 года № 221
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024 – 2026 годы" от 14 декабря 2023 года № 109 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 801 421,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 102 235 678,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 927 904 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 970 954 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 666 885 тысяч тенге;
2) затраты – 177 446 740,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 344 321 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 868 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 524 349 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 158 061,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 158 061,8 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 31 147 701,5 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 31 қазандағы № 221 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 146 801 421,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 102 235 678,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 927 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 970 954 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 666 885 мың теңге;
2) шығындар – 177 446 740,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 344 321 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 868 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 524 349 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 158 061,8 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 158 061,8 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 31 147 701,5 мың теңге;

1 753 210,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 336 121,4
1
Социальное обеспечение
1 424 105
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 424 105
005
Государственная адресная социальная помощь
1 424 105
2
Социальная помощь
10 054 252
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 429 616
006
Оказание жилищной помощи
1 231
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 076 348
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
214 021
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
455 977,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 682 038,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
624 636
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
624 636
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 857 764,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 857 764,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
209 257,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14 238
021
Капитальные расходы государственного органа
1 171,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
176 110,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
705 498,3
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
464 974
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 514,7
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
268 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
63 959 521,1
1
Жилищное хозяйство
32 693 211,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

1 753 210,6
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
13 336 121,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 424 105
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 424 105
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 424 105
2
Әлеуметтік көмек
10 054 252
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 429 616
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 231
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 076 348
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
214 021
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
455 977,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 682 038,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
624 636
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
624 636
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 857 764,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 857 764,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
209 257,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14 238
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 171,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
176 110,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
705 498,3
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
464 974
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 514,7
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
268 000
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
63 959 521,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
32 693 211,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі

16 608 439
Целевые текущие трансферты
2 955 145
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3 488
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
485 311
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
2 639
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
482 672
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
778 670
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
778 670
Отдел строительства района (города областного значения)
1 687 676
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 687 676
Целевые трансферты на развитие
13 653 294
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
10 853 294
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 408 431
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 444 863
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 800 000
Развитие транспортной инфраструктуры
2 800 000
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 31 октября 2024 года № 221
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 14 декабря 2023 года № 109
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
46 751 295
Целевые текущие трансферты
19 597 934
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 587 800
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 333 708
Государственная адресная социальная помощь
1 112 207
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

16 608 439
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 955 145
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3 488
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
485 311
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
2 639
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
482 672
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
778 670
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
778 670
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 687 676
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 687 676
Нысаналы даму трансферттері
13 653 294
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 853 294
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 408 431
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 444 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 800 000
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 800 000
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 31 қазандағы № 221
шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 109 шешіміне 5 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
46 751 295
Ағымдағы нысаналы трансферттер
19 597 934
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 587 800
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 333 708
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 112 207
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

141 885
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 744 459
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
541 542
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
945 090
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
19 926
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
7 237 901
Отдел строительства района (города областного значения)
8 265 675
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
8 265 675
Целевые трансферты на развитие
27 153 361
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
17 576 404
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 727 949
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 229 194
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 625 472
Развитие объектов культуры
500 000
Развитие объектов спорта
1 493 789
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 576 957
Развитие транспортной инфраструктуры
6 462 497
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 500 000
Развитие коммунального хозяйства
1 614 460

141 885
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 744 459
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
541 542
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
945 090
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
19 926
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
7 237 901
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 265 675
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
8 265 675
Нысаналы даму трансферттері
27 153 361
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
17 576 404
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 727 949
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 229 194
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 625 472
Мәдениет объектілерін дамыту
500 000
Cпорт объектілерін дамыту
1 493 789
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 576 957
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6 462 497
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 500 000
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 614 460