О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 144 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2024 - 2026 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 12 ноября 2024 года № 264
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 144 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 894 358,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 961 382 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 689 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 977 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 922 310,8 тысяч тенге;
2) затраты –10 073 347,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 098 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104 346 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 88 248 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 195 086,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 195 086,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 857 652 тысяч тенге;
погашение займов – 88 611,9 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 426 046,4 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 12 ноября 2024
года № 264
приложение - 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 26 декабря 2023
года № 144
Айтекебийский районный бюджет на 2024 год
Категория
Уточненный бюджет на 2024 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І.ДОХОДЫ

Аудандық мәслихаттың 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 144 "2024 – 2026 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 қарашадағы № 264 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2024 − 2026 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 144 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 894 358,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 961 382 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 689 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 977 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 922 310,8 мың теңге;
2) шығындар – 10 073 347,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 16 098 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104 346 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 88 248 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 195 086,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 195 086,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 857 652 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 88 611,9 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 426 046,4 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2024 жылғы
12 қарашадағы № 264 шешіміне
қосымша
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 144
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Санаты
2024 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I.КІРІСТЕР

126688,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
409255
1
Социальное обеспечение
48786
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48786
005
Государственная адресная социальная помощь
48786
2
Социальная помощь
265142,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
265142,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29609,9
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99765
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
135768
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
95326,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95326,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76093,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12707,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5800
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
225
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1911538,4
1
Жилищное хозяйство
1464899,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
233556
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
27950
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
205606
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1231343,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
303787
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
135090,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

126688,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
409255
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
48786
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48786
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48786
2
Әлеуметтiк көмек
265142,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
265142,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29609,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99765
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
135768
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
95326,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95326,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
76093,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардын құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12707,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5800
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
225
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1911538,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1464899,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
233556
004
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
27950
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
205606
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1231343,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
303787
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
135090,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу