Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 26 декабря 2024 года № 291
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 492 551,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 968 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 317 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 316 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 512 141,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 480 221,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 802 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 272 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 980 867,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 980 867,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 88 470 тысяч тенге;
погашение займов – 95 272,3 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 987 670 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 20.02.2025 № 312 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить в районном бюджете на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 процентов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Установить объем субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год в размере 861 092 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 492 551,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 968 777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 317 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 316 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 512 141,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 480 221,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 6 802 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 272 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 980 867,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 980 867 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 88 470 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 95 272,3 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 987 670 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 20.02.2025 № 312 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын мынадай мөлшерлерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 - бабына сәйкес, 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 62 771 теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялар көлемі 861 092 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функции 72 818 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 186 015 тысяч тенге, в том числе:
Айкенский сельский округ – 12 856 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 15 212 тысяч тенге;
Актастинский сельский округ – 9 625 тысяч тенге;
Аралтогайский сельский округ – 15 310 тысяч тенге;
Тумабулаксий сельский округ – 12 684 тысяч тенге;
Жабасакский сельский округ – 12 093 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 13 820 тысяч тенге;
Кайрактинский сельский округ – 9 960 тысяч тенге;
Карабутакский сельский округ – 28 303 тысяч тенге;
Кумкудукский сельский округ – 12 662 тысяч тенге;
Кызылжулдузский сельский округ – 13 293 тысяч тенге;
Саратский сельский округ – 10 429 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 9 927 тысяч тенге;
Ушкатинский сельский округ – 9 841 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
8. Предусмотреть в районном и областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа;
3) на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
4) на освещение улиц в населенных пунктах;
5) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
6) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
7) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
8) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
9) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на государственную адресную социальная помощь;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте функциялардың берілуіне байланысты республикалық және облыстық бюджеттердің шығындарын өтеуге 72 818 мың теңге трансферт көзделсін.
Көрсетілген трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 186 015 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйке ауылдық округіне – 12 856 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 15 212 мың теңге;
Ақтасты ауылдық округіне – 9 625 мың теңге;
Аралтоғай ауылдық округіне – 15 310 мың теңге;
Тұмабұлақ ауылдық округіне – 12 684 мың теңге;
Жабасақ ауылдық округіне – 12 093 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 13 820 мың теңге;
Қайрақты ауылдық округіне – 9 960 мың теңге;
Қарабұтақ ауылдық округіне – 28 303 мың теңге;
Құмқұдық ауылдық округіне – 12 662 мың теңге;
Қызылжұлдыз ауылдық округіне – 13 293 мың теңге;
Сарат ауылдық округіне – 10 429 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округіне – 9 927 мың теңге;
Ұшқатты ауылдық округіне – 9 841 мың теңге.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түсімдері ескерілсін.
Кредиттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық және облыстық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге;
4) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
5) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
6) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;

3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
5) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
6) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
4) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
4) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
6) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімі ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
Көрсетілген трансферттер сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 37 511 тысяч тенге.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 26 декабря 2024
года № 291
Айтекебийский районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 20.02.2025 № 312 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Уточненный бюджет на 2025 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

11. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 37 511 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2024 жылғы
26 желтоқсандағы № 291
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 20.02.2025 № 312 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2025 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

421
5
Планирование и статистическая деятельность
40349
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40349
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
40349
9
Прочие государственные услуги общего характера
654758
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
654708
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31521
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
623187
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50
040
Развитие объектов государственных органов
50
02
Оборона
122135
1
Военные нужды
17777
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17777
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17777
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
104358
122
Аппарат акима района (города областного значения)
104358
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33022
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
71336
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
581712
1
Социальное обеспечение
145566
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145566
005
Государственная адресная социальная помощь
145566
2
Социальная помощь
335253
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
335253
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31948
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117941
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30206
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
27827
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

421
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
40349
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40349
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40349
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
654758
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
654708
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31521
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
623187
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
50
02
Қорғаныс
122135
1
Әскери мұқтаждар
17777
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17777
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17777
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
104358
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
104358
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33022
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
71336
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
581712
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
145566
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145566
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
145566
2
Әлеуметтiк көмек
335253
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
335253
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117941
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30206
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
27827
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

27000
005
Государственная адресная социальная помощь
27000
2
Социальная помощь
246163
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
246163
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31948
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146841
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
66874
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115838
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115838
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64474
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24913
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25951
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
159968
2
Коммунальное хозяйство
129468
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129468
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
95000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
34468
3
Благоустройство населенных пунктов
30500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30500
015
Освещение улиц в населенных пунктах
30500
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
502621
1
Деятельность в области культуры
252910
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
252910
003
Поддержка культурно-досуговой работы
252910
2
Спорт
5500
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

27000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27000
2
Әлеуметтiк көмек
246163
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
246163
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146841
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
66874
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115838
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115838
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
64474
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24913
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25951
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
159968
2
Коммуналдық шаруашылық
129468
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
129468
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
95000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
34468
3
Елді-мекендерді көркейту
30500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30500
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
30500
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
502621
1
Мәдениет саласындағы қызмет
252910
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
252910
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
252910
2
Спорт
5500
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

5500
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1500
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4000
3
Информационное пространство
171011
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
159011
006
Функционирование районных (городских) библиотек
158511
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
73200
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
46082
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
26038
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20044
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27118
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27118
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102655
1
Сельское хозяйство
46342
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
46342
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
46342
6
Земельные отношения
32313
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
32313
009
Земельно- хозяйственнное устройство населенных пунктов
32313
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
24000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35676
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35676
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35676
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

5500
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1500
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4000
3
Ақпараттық кеңiстiк
171011
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
159011
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
158511
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
73200
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
46082
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26038
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20044
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27118
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27118
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
102655
1
Ауыл шаруашылығы
46342
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
46342
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46342
6
Жер қатынастары
32313
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және жоспарлау бөлімі
32313
009
Елді мекендерді жерге және шаруашылық жағынан орналастыру
32313
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және
жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
24000
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35676
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35676
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35676
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын ыңғайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер