Об утверждении бюджета Байганинского района на 2025-2027 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 219
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих обьемах:
1) доходы – 9 485 435 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 248 746 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 204 607 тысяч тенге;
2) затраты – 9 485 435 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 088 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 096 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 008 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -63 088 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 088 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 110 096 тысяч тенге;
погашение займов – 47 008 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджете района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 100 %.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 2 453 027 тысяч тенге.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 454 166 тысячи тенге, в том числе:

2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 485 435 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 248 746 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 204 607 мың теңге;
2) шығындар – 9 485 435 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 088 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 096 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 008 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -63 088 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 63 088 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 110 096 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 008 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудан бюджетінде мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі 2 453 027 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 454 166 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Карауылкелдинскому сельскому округу – 108 190 тысяч тенге;
Культабанскому сельскому округу – 51 417 тысяч тенге;
Кызылбулакскому сельскому округу – 58 430 тысяч тенге;
Жаркамысскому сельскому округу – 38 138 тысяч тенге;
Копинскому сельскому округу – 34 649 тысяч тенге;
Ащынскому сельскому округу – 35 355 тысяч тенге;
Сартогайскому сельскому округу – 56 002 тысяч тенге;
Жанажолскому сельскому округу – 29 784 тысяч тенге;
Миялинскому сельскому округу – 42 201 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение сумм указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи.
Распределение сумм указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Қарауылкелді ауылдық округіне – 108 190 мың теңге;
Көлтабан ауылдық округіне – 51 417 мың теңге;
Қызылбұлақ ауылдық округіне – 58 430 мың теңге;
Жарқамыс ауылдық округіне – 38 138 мың теңге;
Қопа ауылдық округіне – 34 649 мың теңге;
Ащы ауылдық округіне – 35 355 мың теңге;
Сартоғай ауылдық округіне – 56 002 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округіне – 29 784 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне – 42 201 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) азаматтық қызметшiлердiң жекелеген санаттарының, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiнiң, қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
4) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
2) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

83 103
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
582 416
1
Социальное обеспечение
178 247
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
178 247
005
Государственная адресная социальная помощь
178 247
2
Социальная помощь
298 599
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
298 599
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 208
006
Оказание жилищной помощи
241
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117 014
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 813
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
116 323
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
105 570
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 570
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 422
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
653
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
26 929
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 738
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 328
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
289 596
1
Жилищное хозяйство
87 100
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
87 100
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
49 333
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
37 767
2
Коммунальное хозяйство
197 321
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

83 103
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
582 416
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
178 247
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
178 247
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
178 247
2
Әлеуметтiк көмек
298 599
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
298 599
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 208
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
241
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117 014
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30 813
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
116 323
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
105 570
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 570
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 422
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
653
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
26 929
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 738
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 328
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
289 596
1
Тұрғын үй шаруашылығы
87 100
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
87 100
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
49 333
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
37 767
2
Коммуналдық шаруашылық
197 321
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

39 625
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
750
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 600
5
Планирование и статистическая деятельность
43 605
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
43 605
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
35 093
004
Капитальные расходы государственного органа
8 512
9
Прочие государственные услуги общего характера
377 010
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
44 206
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
44 206
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
332 804
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 078
013
Капитальные расходы государственного органа
289 726
02
Оборона
74 571
1
Военные нужды
8 754
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 754
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 754
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
65 817
122
Аппарат акима района (города областного значения)
65 817
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 775
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
62 042
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
384 348
1
Социальное обеспечение
20 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 000
005
Государственная адресная социальная помощь
20 000
2
Социальная помощь
259 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
259 173
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 026
006
Оказание жилищной помощи
241
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
121 020
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 872
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

39 625
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
750
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 600
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
43 605
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
43 605
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 093
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 512
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
377 010
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
44 206
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 206
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
332 804
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 078
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
289 726
02
Қорғаныс
74 571
1
Әскери мұқтаждар
8 754
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 754
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 754
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
65 817
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
65 817
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 775
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
62 042
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
384 348
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 000
2
Әлеуметтiк көмек
259 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
259 173
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 026
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
241
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
121 020
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30 872
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

331 560
003
Поддержка культурно-досуговой работы
331 560
2
Спорт
42 386
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
42 386
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
28 849
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10 537
3
Информационное пространство
289 561
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
277 486
006
Функционирование районных (городских) библиотек
277 386
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
100
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 075
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 075
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
160 448
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
129 706
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37 846
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
91 860
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 742
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
30 742
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
78 715
6
Земельные отношения
32 331
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
32 331
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32 331
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
46 384
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
46 384
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
46 384
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 074
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 074
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34 074
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

331 560
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
331 560
2
Спорт
42 386
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
42 386
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
28 849
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 000
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10 537
3
Ақпараттық кеңiстiк
289 561
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
277 486
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
277 386
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
100
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 075
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 075
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
160 448
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
129 706
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 846
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
91 860
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 742
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 742
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
78 715
6
Жер қатынастары
32 331
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32 331
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 331
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
46 384
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
46 384
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
46 384
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 074
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 074
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34 074
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер