О внесении изменений в решение районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 85 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 8 апреля 2024 года № 123
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 85 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 287 876,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 648 735тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 876 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 625 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 625 640,9 тысяч тенге;
2) затраты – 5 305 372,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 806 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60 918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 112 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 052 301,8 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–
1 052 301,8 тысяча тенге;
поступление займов – 60 918 тысяч тенге;
погашение займов – 26 112 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 017 495,8 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
59 366 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
22 289 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
364 476 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
147 609 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
252 906 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
25 430 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6 736 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
29 568 тысяч тенге - на строительство линий связи;
3 920 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;

Аудандық мәслихаттың 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 85 "2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 сәуірдегі № 123 шешімі
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191234 болып тіркелген) № 85 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 287 876,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 648 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 876 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 625 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 625 640,9 мың теңге;
2) шығындар – 5 305 372,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 806 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 60 918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 112 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 052 301,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 052 301,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 60 918 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 112 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 017 495,8 мың теңге.".
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 59 366 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 22 289 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 364 476 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 147 609 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 252 906 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 25 430 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 6 736 мың теңге;
байланыс желілерінің құрылысына - 29 568 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 3 920 мың теңге;

9 746 тысяч тенге - на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского и областного бюджета через районный бюджет бюджетам сельских округов:
364 476 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
775 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:

ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға - 9 746 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
9- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджет арқылы республикалық және облыстық бюджеттерден ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 364 476 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 775 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
10- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:

183 506 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
22 017 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
11 760 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
19 850 тысяч тенге -на организацию водоснабжения населенных пунктов;
2 187,4 тысяч тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог;
1 446,2 тысяч тенге - на установку дорожных знаков.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".

елді мекендерді абаттандыруға – 183 506 мың теңге
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 22 017 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығындарына – 11 760 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 19 850 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге – 2 187,4 мың теңге;
жол белгілерін орнатуға – 1 446,2 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".

142
018
Капитальные расходы государственного органа
634,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 535
5
Планирование и статистическая деятельность
27 521,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
27 521,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
27 236
004
Капитальные расходы государственного органа
285,4
9
Прочие государственные услуги общего характера
685 845,4
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
35 415
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
35 415
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
650 430,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44 547,8
003
Капитальные расходы государственного органа
12 400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
593 482,6
02
Оборона
147 268
1
Военные нужды
12 458
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 458
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 458
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
134 810
122
Аппарат акима района (города областного значения)
134 810
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
21 283
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
113 527
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
237 885
1
Социальное обеспечение
71 666
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 666
005
Государственная адресная социальная помощь
71 666
2
Социальная помощь
122 495
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
122 495
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 767
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 913
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

142
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
634,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 535
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
27 521,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27 521,4
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 236
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
285,4
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
685 845,4
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
35 415
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 415
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
650 430,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 547,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
593 482,6
02
Қорғаныс
147 268
1
Әскери мұқтаждар
12 458
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 458
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 458
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
134 810
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
134 810
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
21 283
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
113 527
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
237 885
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
71 666
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71 666
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
71 666
2
Әлеуметтiк көмек
122 495
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122 495
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 767
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 913
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

11 658
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 658
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
151 182
006
Функционирование районных (городских) библиотек
150 646
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
536
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29 568
075
Строительство сетей связи
29 568
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
120 058
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
81 578
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
20 940
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
44 220
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 418
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 780
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 700
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
50 226,3
1
Сельское хозяйство
5 043,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 043,3
010
Развитие сельского хозяйства
5 043,3
6
Земельные отношения
31 520
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 520
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 120
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 400
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
13 663
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13 663
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 663
12
Транспорт и коммуникации
858 046,8
1
Автомобильный транспорт
858 046,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

11 658
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 658
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
151 182
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
150 646
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
536
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 568
075
Байланыс желілерін салу
29 568
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
120 058
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
81 578
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 940
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
44 220
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 418
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 480
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 780
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 700
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
50 226,3
1
Ауыл шаруашылығы
5 043,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 043,3
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5 043,3
6
Жер қатынастары
31 520
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31 520
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 120
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 400
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
13 663
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13 663
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13 663
12
Көлiк және коммуникация
858 046,8
1
Автомобиль көлiгi
858 046,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі