О внесений изменения и дополнений в решение Каргалинского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 97 "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024 – 2026 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 20 августа 2024 года № 199
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 97 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191431) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 026 847 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 133 490 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 799 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 227 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 862 331 тысяч тенге;
2) затраты – 5 296 775 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 192 415 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 273 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 81 095 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -462 343 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 462 343 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 273 510 тысяч тенге;
погашение займов – 81 095,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 269 928,3 тысяч тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
"7) капитальный ремонт объектов культуры;
8) развитие коммунального хозяйства.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение к решению
Каргалинского районного

Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 тамыздағы № 199 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 191431 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 026 847 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 133 490 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 799 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 227 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 862 331 мың теңге;
2) шығындар – 5 296 775 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 192 415 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 273 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 81 095 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 462 343 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 462 343 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 273 510 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 81 095,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 269 928,3 мың теңге.".
8 тармақ келесі мазмұндағы 7) және 8) тармақшаларымен толықтырылсын:
"7) мәдениет нысандарын күрделі жөндеуге;
8) коммуналдық шаруашылығын дамытуға.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихаттың

006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
25164,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
46098,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
363855,2
1
Социальное обеспечение
26100,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26100,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26100,0
2
Социальная помощь
210717,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
210717,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16411,0
006
Оказание жилищной помощи
50,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75211,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
119045,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127038,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127038,2
451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88188,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
471,0
021
Капитальные расходы государственного органа
8100,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4023,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25714,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
541,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
731369,3
07
1
Жилищное хозяйство
89780,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16620,0
466
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16620,0
466
005
Снос аварииного и ветхого жилья
0,0

006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
25164,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
46098,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
363855,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26100,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26100,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26100,0
2
Әлеуметтiк көмек
210717,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
210717,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16411,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75211,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
119045,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127038,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127038,2
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88188,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
471,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8100,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
4023,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25714,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
541,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
731369,3
07
1
Тұрғын үй шаруашылығы
89780,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16620,0
458
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16620,0
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
0,0