Об утверждении бюджета Сугалинского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 31 декабря 2024 года № 280
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сугалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 56 051 тысяч тенге:
налоговые поступления- 2 227 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 53 824 тысяч тенге;
2) затраты - 56 051 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства- 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоги на собственность;
внутренние налоги на товары, работы и услуги;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" установлено:

2025-2027 жылдарға арналған Сөгәлі ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 280 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Сөгәлі ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 56 051 мың теңге:
салықтық түсімдер - 2 227 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері - 53 824 мың теңге;
2) шығындар - 56 051 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
меншiкке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі салықтар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете Сугалинского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 53 824 тысяч тенге.

2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. 2024 жылға арналған Сөгәлі ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 53 824 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.