Об утверждении бюджета Кумжарганского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2024 года № 160
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кумжарганского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 128 077 тысяч тенге;
налоговые поступления – 7 925 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75 тысяч тенге;
поступления трансфертов –120 077 тысяч тенге;
2) затраты – 128 383,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -306,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 306,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетныхсредств – 306,3 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 02.12.2024 № 307 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –43 407тенге.
3. Учесть на 2024 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджете Кумжарганского сельского округа в сумме 69 629 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Құмжарған ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 қаңтардағы № 160 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Құмжарған ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128 077 мың теңге;
салықтық түсімдер – 7 925 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75 мың теңге;
трансферттер түсімі – 120 077 мың теңге;
2) шығындар – 128 383,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 306,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 306,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 306,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда– Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.12.2024 № 307 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 57 853 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
3. 2024 жылға арналған Құмжарған ауылдық округі бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 69 629 мың теңге сомасында ескерілсін.

4. Учесть, в бюджете Кумжарганского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 3 399 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
Б. Кадралин
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 8 января 2024 года
№ 160
Бюджет Кумжарганского сельского округана 2024 год

4. 2024 жылға арналған Құмжарған ауылдық округі бюджетіне республикалық бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 3 399 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Кадралин
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
08 қаңтардағы № 160 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған Құмжарған ауылдық округінің бюджеті