Об утверждении бюджета города Кандыагаш на 2025-2027 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2024 года № 320
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ
1. Утвердить бюджет города Кандыагаш на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 620 181 тысяч тенге:
налоговые поступления – 490 155 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 460 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 105 566 тысяч тенге;
2) затраты – 620 181 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Қандыағаш қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 320 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қандыағаш қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 620 181 мың теңге:
салықтық түсімдер – 490 155 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 460 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 105 566 мың теңге;
2) шығындар – 620 181 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –46 228 тенге.
3. Учесть на 2025 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджете города Кандыагаш в сумме 42 517,0 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
Ермагамбетов К.
Приложение № 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата № 320 от 30 декабря
2024 года
Бюджет города Кандыагаш на 2025 год
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
3. 2025 жылға арналған Қандыағаш қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 42 517,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының төрағасы
К. Ермағамбетов
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
30 желтоқсандағы № 320
шешіміне № 1 қосымша
2025 жылға арналған Қандыағаш қаласының бюджеті
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы