О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2023 года № 92 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 7 ноября 2024 года № 181
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 92 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 389 206,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 872 807 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 318 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 931 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 490 150,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6 630 638,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 525 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 270 956,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 270 956,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 805 444 тысяч тенге;
погашение займов – 40 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 506 061,8 тысяч тенге.".
Пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 70 074 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов:
735 370 тысяч тенге – для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 125 613 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 46 200 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 қарашадағы № 181 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 389 206,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 872 807 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 318 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 931 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 490 150,3 мың теңге;
2) шығындар – 6 630 638,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 525 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 074 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 549 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 270 956,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 270 956,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 805 444 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 506 061,8 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 70 074 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
6-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алуға – 735 370 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 125 613 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 46 200 мың теңге;

3) 14 601 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
4) 30 786 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 9 851 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6) 149 157 тысяч тенге – на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
7) 53 293 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 350 814,6 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

3) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 14 601 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 30 786 мың теңге;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 9 851 мың теңге;
6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке – 149 157 мың теңге;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 53 293 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 350 814,6 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

123 719
122
Аппарат акима района (города областного значения)
123 719
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19 509
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
104 210
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
465 182
1
Социальное обеспечение
69 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 173
005
Государственная адресная социальная помощь
69 173
2
Социальная помощь
329 223
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329 223
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 334
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
211 687
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24 710
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
69 492
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
66 786
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66 786
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 245
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
528
021
Капитальные расходы государственного органа
7 290
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 126
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 597
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
934 447
1
Жилищное хозяйство
841 215
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
841 215
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

123 719
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
123 719
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19 509
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
104 210
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
465 182
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
69 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 173
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
69 173
2
Әлеуметтiк көмек
329 223
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329 223
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 334
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
211 687
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
24 710
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
69 492
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
66 786
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66 786
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 245
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
528
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 290
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 126
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 597
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
934 447
1
Тұрғын үй шаруашылығы
841 215
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
841 215
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау