Об утверждении бюджета сельского округа Дөң на 2025-2027 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 280
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Дөң на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 63 111 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 21 400 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления трансфертов 41 711 тысяч тенге;
2) затраты 63 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Установить с 1 января 2025 года:

2025-2027 жылдарға арналған Дөң ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 280 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Дөң ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер 63 111 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсiмдер 21 400 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмi 41 711 мың теңге;
2) шығындар 63 111 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер.
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:

1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель - 3 932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа Дөң на 2025 год объем субвенций в сумме 34 461 тысяч тенге выделяемый с районного бюджета.
5. Учесть в бюджете сельского округа Дөң на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов в сумме 7 250 тысяч тенге из районного бюджета.

1) жалақының ең төменгі мөлшері - 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Дөң ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін 34 461 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Дөң ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 7 250 мың теңге ескерілсін.