Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 366
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5835507,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4398944,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 33590,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1402973,0 тысяч тенге;
2) затраты - 5835507,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -60552,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 15728,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 76280,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 60552,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -60552,0 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 15728,0 тысяч тенге;
погашение долга – 76280,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе налоги на имущество;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления.

2025-2027 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 366 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5835507,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4398944,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33590,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1402973,0 мың теңге;
2) шығындар – 5835507,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -60552,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15728,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 76280,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 60552,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -60552,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15728,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 76280,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішіндемүлікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан және жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" с 1 января 2025 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель - 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 46 228 тенге.
4. В связи с изменением функций государственных учреждений предусмотреть в районном бюджете на 2025 год текущие целевые трансферты:
для возмещения потерь республиканского бюджета 5466,0 тысяч тенге;
для возмещения потерь областного бюджета 72951,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год бюджетные изъятия областному бюджету в сумме 381703,0 тысяч тенге.
6. Утвердить текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2025 год из районного бюджета в сумме 1033947,0 тысяч тенге, согласно приложения 4.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год поступление кредита из республиканского бюджета на на реализацию мер социальной поддержки молодых специалистов.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях; _
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Кауылжыр Шалкарского района;
2) на строительство спортивного зала по улице Коныртобе в селе Шиликты Шалкарского района.
11. Предумотреть в районном бюджете на 2025 год поступление следующих целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в рамках государственной программы "Ауыл – Ел бесігі":

3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 -бабына сәйкес, 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты:
республикалық бюджеттің шығындарын өтеуге 5466,0 мың теңге;
облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 72951,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 381703,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып коюлар көзделсін.
6. Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2025 жылға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1033947,0 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына кредит бөлінгені ескерілсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
4) халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы Қауылжыр ауылындағы сумен қамту желілерін қайта жарақтау;
2) Шалқар ауданы Шілікті ауылы Қоңыртөбе көшесіне спорт кешенін салу.
11. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан "Ауыл – Ел бесігі" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:

1) на строительство спортивного зала в селе Бозой Шалкарского района;
2) на строительство спортивного зала по улице Коныртобе в селе Шиликты Шалкарского района.
12. Предумотреть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на рекострукцию сетей водоснабжения на 1030 километре, станциях Копмола, Жылан и разъезде Кендала Шалкарского района;
2) на строительство спортивного зала по улице Коныртобе в селе Шиликты Шалкарского района.

1) Шалқар ауданы Бозой ауылында спорт кешенін салу;
2) Шалқар ауданы Шілікті ауылы Қоңыртөбе көшесіне спорт кешенін салу.
12. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы 1030 шақырым, Көпмола, Жылан стансалары және Кеңдала разъезіндегі сумен қамту желілерін қайта жарақтау;
2) Шалқар ауданы Шілікті ауылы Қоңыртөбе көшесіне спорт кешенін салу.

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 96959,0 тысяч тенге.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год, согласно приложению 5.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев.
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 25 декабря
2024 года № 366
Шалкарский районный бюджет на 2025 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві, 96959,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев.
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы № 366
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

232316,0
005
Государственная адресная социальная помощь
232316,0
2
Социальная помощь
516438,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
516438,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21814,0
006
Оказание жилищной помощи
3983,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119590,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151391,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
219660,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
146245,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146245,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54764,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
360,0
021
Капитальные расходы государственного органа
8000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
25783,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9488,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
43850,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1009718,0
1
Жилищное хозяйство
142125,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
142125,0
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
57391,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
84734,0
2
Коммунальное хозяйство
769937,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
189725,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
88603,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

232316,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
232316,0
2
Әлеуметтік көмек
516438,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
516438,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21814,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3983,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119590,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
151391,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен,арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
219660,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
146245,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146245,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54764,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
360,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
25783,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9488,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
43850,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1009718,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
142125,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
142125,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
57391,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
84734,0
2
Коммуналдық шаруашылық
769937,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
189725,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
88603,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

49181,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
49181,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
612198,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
65234,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
65234,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
546964,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в областижилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
41942,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
505022,0
02
Оборона
127094,0
1
Военные нужды
15074,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15074,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15074,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
112020,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
112020,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
110020,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
546557,0
1
Социальное обеспечение
11983,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11983,0
005
Государственная адресная социальная помощь
11983,0
2
Социальная помощь
420482,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
420482,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21766,0
006
Оказание жилищной помощи
4262,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117522,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152392,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

49181,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49181,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
612198,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
65234,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту смаласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65234,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
546964,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41942,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
505022,0
02
Қорғаныс
127094,0
1
Әскери мұқтаждар
15074,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15074,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15074,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
112020,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
112020,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
110020,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
546557,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
11983,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11983,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11983,0
2
Әлеуметтік көмек
420482,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
420482,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21766,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4262,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117522,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
152392,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық жәнетифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен,арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

13800,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
263046,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
262746,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
300,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1710000,0
075
Строительство сетей связи
1710000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
159543,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
118895,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28316,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
90579,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
40648,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
40648,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
60318,0
6
Земельные отношения
48224,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
48224,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
41224,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
7000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12094,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12094,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12094,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
82204,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
82204,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
82204,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
42204,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

13800,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
263046,0
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
262746,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
300,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1710000,0
075
Байланыс желілерін салу
1710000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
159543,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
118895,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28316,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
90579,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет,тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
40648,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдердідамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40648,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60318,0
6
Жер қатынастары
48224,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
48224,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41224,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар,
аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
7000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12094,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12094,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12094,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
82204,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
82204,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
82204,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42204,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

73266,0
01
Доходы от государственной собственности
2792,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в
государственной собственности
2492,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
85,0
9
Прочие доходы от государственной собственности
215,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
547,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
547,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
104,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
104,0
06
Прочие неналоговые поступления
69823,0
1
Прочие неналоговые поступления
69823,0
II. Затраты
5102479,0
01
Государственные услуги общего характера
1680349,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
288396,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
59144,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
57683,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихата
1461,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
229252,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
229252,0
2
Финансовая деятельность
459375,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
459375,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46429,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1508,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
200,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
411238,0
5
Планирование и статистическая деятельность
49392,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
49392,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования

73266,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2792,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2492,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілетін кредиттер бойынша сыйақылар
85,0
9
Мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер
215,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
547,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
547,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
104,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
104,4
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
69823,0
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
69823,0
II. Шығындар
5102479,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1680349,0
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
288396,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
59144,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57683,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1461,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
229252,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
229252,0
2
Қаржылық қызмет
459375,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
459375,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46429,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1508,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
200,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
411238,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
49392,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
49392,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер