О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61 "О бюджетах сельских округов Жамбылского районана 2024-2026 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 13 декабря 2024 года № 26-129
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2024-2026 годы" от 05января2024 года №13-61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №192538) следующие изменения:
пункты 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет Аккайнарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 49 057 тысяч тенге:
налоговые поступления 18 812 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 30 245 тысячи тенге;
2) затраты 49 633 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 576 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 576 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 576 тысяча тенге
3.Утвердить бюджет Аксенгирского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решениюсоответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 69 680 тысяч тенге:
налоговые поступления 28 521 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 41 159 тысячи тенге;
2) затраты 73 321 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 641 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета3 641 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 641 тысяча тенге.
4. Утвердить бюджет Актерекского сельского округа на 2024-2026годы согласно приложениям 10,11,12 к настоящему решениюсоответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 26-129 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №192538 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Аққайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5,6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 49 057 мың теңге:
салықтық түсiмдер 18 812 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 30 245 мың теңге;
2) шығындар 49 633 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 576 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 576 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 576 мың теңге.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсеңгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 69 680 мың теңге:
салықтық түсiмдер 28 521 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 41 159 мың теңге;
2) шығындар 73 321 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 641 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 3 641 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 641 мың теңге.
4. 2024-2026 жылдарға арналған Ақтерек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10,11,12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
531 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 531 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет Карасусского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 201 215 тысяч тенге:
налоговые поступления 117 940 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 83 275 тысяч тенге;
2) затраты 223 770 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 22 555 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 22 555 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 22 555 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Каргалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32, 33к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 449 739 тысяч тенге:
налоговые поступления 449 679 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 60тысяч тенге;
2) затраты 517 400 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 67 661 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 67 661 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 67 661 тысяч тенге.
12. Утвердить бюджет Матыбулакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 34, 35, 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 138 828 тысячи тенге:
налоговые поступления 27 557 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 111 271 тенге;
2) затраты 147 429 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 531 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 531 мың теңге.
10. 2024-2026 жылдарға арналған Қарасу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 201 215 мың теңге:
салықтық түсiмдер 117 940 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 83 275 теңге;
2) шығындар 223 770 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 22 555 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 22 555 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 22 555 мың теңге.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы ауылдықокругінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 449 739 мың теңге:
салықтық түсiмдер 449 679 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 60 мың теңге;
2) шығындар 517 400 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 67 661 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 67 661 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 67 661 мың теңге.
12. 2024-2026 жылдарға арналған Мәтібұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35, 36-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 138 828 мың теңге:
салықтық түсiмдер 27 557 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 111 271 мың теңге;
2) шығындар 147 429 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета22 507 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 22 507 тысяча тенге.
2. Приложения 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-к настоящему решению соответственно.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 22 507 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 22 507 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 2 к решению Жамбылского районного маслихата от "13" декабря 2024 года № 26-129 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2024-2026 годы"

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешiм 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихаттөрағасы М. Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 26-129 шешіміне 2-қосымша

6 052
048
Возврат неиспользованн ы х ( недоиспользованных) целевых трансфертов
1
51
"Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
"
6 051
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
-576
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
576
8
Используемые остатки бюджетных средств
576
01
Остатки бюджетных средств
576
1
Свободные остатки бюджетных средств
576
01
Свободные остатки бюджетных средств
576
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 3 к решению Жамбылского районного маслихата от "13" декабря 2024 года № 26-129 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2024-2026 годы"
Приложение 7 к решению Жамбылского районного маслихата от 05 января 2024 года № 13-61
Бюджет Аксенгирского сельского округа на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

6 052
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
51
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
6 051
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-576
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
576
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
576
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
576
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
576
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
576
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтақсандағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 05 қаңтардағы № 13-61 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 26-129 шешіміне 3-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 05 қаңтардағы, № 13-61 шешіміне7-қосымша
Ақсеңгір ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I.Кірістер