О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № VIII-13-58 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2024-2026 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 11 декабря 2024 года № VIII-33-157
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджете Енбекшиказахского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № VIII-13-58 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191835) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 32 416 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 15 305 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 152 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 156 893 тысячи тенге;
поступление трансфертов 14 802 006 тысяч тенге;
2) затраты 34 541 921 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 332 161 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 472 916 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 140 755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 457 683 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 457 683 тысячи тенге, в том числе:

Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № VIII-13-58 "Еңбекшіқазақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № VIII-33-157 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № VIII-13-58 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191835 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32 416 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 15 305 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 152 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 156 893 мың теңге;
трансферттер түсімі 14 802 006 мың теңге;
2) шығындар 34 541 921 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 332 161 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 472 916 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 140 755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 457 683 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 457 683 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов 3 108 448 тысяч тенге;
погашение займов 1 133 192 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 482 427 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
И.о председателя Енбекшиказахского
районного маслихата Э. Байшеков
Приложение к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "11" декабря 2024 года № VIII-33-157

қарыздар түсімі 3 108 448 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 133 192 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 482 427 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық
мәслихатының төрағасының м.а Э. Байшеков
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы "11" желтоқсандағы № VIII-33-157 шешіміне қосымша

1 043 967
2
Социальная помощь
2 072 888
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 072 888
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
136 291
006
Оказание жилищной помощи
8 749
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
249 581
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 210
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 633
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 475 424
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 955
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
85 358
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 839
021
Капитальные расходы государственного органа
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
64 662
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 396
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 583 642
1
Жилищное хозяйство
6 449 963
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 144 565
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
220 464
003
Капитальные расходы государственного органа
6 150
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
891 400
113
Целевые текущие трасферты нижестоящим бюджетам
1 026 551
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 637 077
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

1 043 967
2
Әлеуметтік көмек
2 072 888
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 072 888
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
136 291
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 749
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
249 581
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 210
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
178 633
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 475 424
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 955
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 955
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 358
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 839
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
64 662
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 396
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 583 642
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 449 963
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 144 565
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
220 464
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 150
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
891 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 026 551
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 637 077
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау