О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 18-49 "О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 28 мая 2024 года № 25-88
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата "О бюджете Илийского района на 2024 – 2026 годы" от 29 декабря 2023 года № 18-49 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под под № 191730) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 263 609 775 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 248 102 359 тысяча тенге;
неналоговые поступления 237 147 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 785 125 тысячи тенге;
поступления трансфертов 10 485 144 тысяч тенге;
2) затраты 265 175 312 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 206 624 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 286 130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 79 506 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 18-49"Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 мамырдағы № 25-88 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 109-бабына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 18-49 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191730 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 263 609 775 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 248 102 359 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 237 147 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 4 785 125 мың теңге;
трансферттер түсiмі 10 485 144 мың теңге;
2) шығындар 265 175 312 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 206 624 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 286 130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 79 506 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 772 161 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 772 161 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 2 527 544 тысяч тенге;
погашение займов 1 900 305 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 144 922 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель Илийского районного маслихата М. Карибаев

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 772 161 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 772 161 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 527 544 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 900 305 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 144 922 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы М. Карибаев

2 092 350
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
119 990
006
Оказание жилищной помощи
10 833
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
415 858
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 722
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
300 969
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 226 978
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
231 053
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180 150
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 217
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 231
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 396
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
50 903
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
50 903
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 952 867
1
Жилищное хозяйство
7 569 422
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 608 770
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 608 770
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 408 650
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
379 807
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
225 219
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
4 803 624
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

2 092 350
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
119 990
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 833
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
415 858
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 722
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
300 969
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 226 978
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
231 053
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180 150
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 217
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 231
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 396
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
50 903
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
50 903
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 952 867
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 569 422
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 608 770
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 608 770
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 408 650
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
379 807
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
225 219
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
4 803 624
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі