О внесении изменений в решение от 30 мая 2024 года № 25-88 "О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 29 декабря 2023 года" № 18-49 "О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 17 июля 2024 года № 28-97
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата "О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы" от 29 декабря 2023 года" № 18-49 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под под № 191730) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 261 006 443 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 240 766 994 тысяча тенге;
неналоговые поступления 274 570 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 785 125 тысячи тенге;
поступления трансфертов 15 179 754 тысяч тенге;
2) затраты 261 344 886 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 206 624 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 286 130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 79 506 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы "Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы "Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" №18-49 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 25-88 шешімін жүзеге асыру туралы қаулысының №1 қосымшасына түзету енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 шілдедегі № 28-97 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 109-бабына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 29 желтоқсандағы №18-49 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191730 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-тармақтарына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 261 006 443 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 240 766 994 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 274 570 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 4 785 125 мың теңге;
трансферттер түсiмі 15 179 754 мың теңге;
2) шығындар 261 344 886 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 206 624 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 286 130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 79 506 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 545 067 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 545 067 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 1 300 450 тысяч тенге;
погашение займов 1 900 305 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 144 922 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель Илийского районного маслихата М. Карибаев

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 545 067 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 545 067 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 300 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 900 305 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 144 922 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы М. Карибаев

1 960 918
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
99 990
006
Оказание жилищной помощи
10 354
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
403 358
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 522
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
282 833
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 147 861
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
180 150
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179 150
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 217
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 231
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 396
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 047 815
1
Жилищное хозяйство
5 774 411
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 531 153
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 531 153
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 181 556
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
379 807
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
3 576 530
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
61 702
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
61 702
3
Благоустройство населенных пунктов

1 960 918
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
99 990
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 354
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
403 358
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 522
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
282 833
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 147 861
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
180 150
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179 150
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 217
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 231
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 396
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 047 815
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 774 411
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 531 153
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 531 153
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 181 556
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
3 576 530
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
61 702
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
61 702
3
Елді-мекендерді көркейту