О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2025-2027 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2024 года № 30-3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 3 646 080 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 230 683 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 415 397 тысяч тенге;
2) затраты 3 646 080 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 530 734 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 449 824 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 80 910 тысяч тенге;
2) затраты 530 734 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 598 172 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 510 682 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от подажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 87 490 тысяч тенге;
2) затраты 598 172 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;

Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 30-3 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 646 080 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 230 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 415 397 мың теңге;
2) шығындар 3 646 080 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 530 734 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 449 824 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 80 910 мың теңге;
2) шығындар 530 734 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 598 172 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 510 682 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 87 490 мың теңге;
2) шығындар 598 172 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 741 947 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 646 651 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 95 296 тысяч тенге;
2) затраты 741 947 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге ;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
5. Утвердить бюджет Райымбекского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 1 404 277 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 293 376 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 110 901 тысяча тенге;
2) затраты 1 404 277 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
6. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 198 540 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 143 764 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 54 776 тысяч тенге;
2) затраты 198 540 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
7. Утвердить бюджет Жандосовского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 364 069 тысяч тенге, в том числе:

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
4. Қарасай ауданы Жібек жолы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 741 947 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 646 651 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 95 296 мың теңге;
2) шығындар 741 947 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
5. Қарасай ауданы Райымбек ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 404 277 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 293 376 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 110 901 мың теңге;
2) шығындар 1 404 277 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
6. Қарасай ауданы Бірінші май ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 198 540 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 143 764 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 54 776 мың теңге;
2) шығындар 198 540 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
7. Қарасай ауданы Жандосов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 364 069 мың теңге, оның ішінде:

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
11. Утвердить бюджет Айтейского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 334 495 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 233 371 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 101 124 тысячи тенге;
2) затраты 334 495 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 5 895 804 тысячи тенге, в том числе:
Города Каскелен 2 180 388 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 314 876 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 291 250 тысяч тенге;
Сельского округа Жибек жолы 367 728 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
11. Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 334 495 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 233 371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 101 124 мың теңге;
2) шығындар 334 495 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
12. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 5 895 804 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласы 2 180 388 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 314 876 мың теңге;
Елтай ауылдық округі 291 250 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 367 728 мың теңге;

Райымбекского сельского округа 819 921 тысяча тенге;
Первомайского сельского округа 50 280 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 150 390 тысяч тенге;
Умтылский сельского округа 236 984 тысячи тенге;
Шамалганского сельского округа 351 776 тысяч тенге;
Иргелинского сельского округа 1 031 599 тысяч тенге;
Айтейского сельского округа 100 612 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Айнабеков Б.

Райымбек ауылдық округі 819 921 мың теңге.
Бірінші май ауылдық округі 50 280 мың теңге;
Жандосов ауылдық округі 150 390 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округі 236 984 мың теңге;
Шамалған ауылдық округі 351 776 мың теңге;
Іргелі ауылдық округі 1 031 599 мың теңге;
Әйтей ауылдық округі 100 612 мың теңге.
13. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков